Wiele miast (351)

Z przerażeniem poznała: – To mój komin...

Wzrasta świadomość ekologiczna, o czym świadczy rosnąca sprzedaż pelletu, paliwa bardziej ekologicznego niż dotąd powszechnie stosowane.

Jedna z klientek zgłosiła zamówienie na pellet, bo powzięła nagły zamiar wymiany pieca węglowego na nowocześniejsze wyposażenie. W szkole jej córki ktoś powiesił zdjęcie ukazujące komin, z którego walił czarny dym – z podpisem: To oni nas trują!  Klientka z przerażeniem poznała: – To mój komin...  i postanowiła jak najszybciej przerobić instalację na piec na zasilany pelletem.

Reklama
Produkcją pelletu, a także wszystkim co związane z branżą ekologicznych paliw Ekopark24.pl zajmuje się od 2013 roku. - Już w pierwszym sezonie grzewczym odnieśliśmy, jak na tamten czas nam się wydawało sukces, sprzedając detalicznie 150 ton pelletu klasy Premium – wspomina początki działalności Patryk Podbielski z Ekopark24.pl – A w tym, rozpoczynającym się sezonie grzewczym 2017/2018 spodziewamy się sprzedaży pelletu tylko klasy Premium na poziomie 2 tysięcy 300 ton plus sprzedajemy także inne paliwa, niższej klasy. 
 
Pellet kupują coraz liczniejsi odbiorcy, właściciele domów prywatnych, ale też instytucje: szkoły, przedszkola, firmy, instalatorzy CO, urzędy gminy, urzędy miast, piekarnie, gospodarstwa rolne, fermy i producenci drobiu w celach grzewczych, ale wykorzystują pellet także jako ekologiczną wyściółkę, przyjazną dla zwierząt, kupują także sklepy zoologiczne, jako żwirek ekologiczny dla gryzoni i kotów.
    A coraz większa sprzedaż pelletu odbywa się przez platfomę sklepu internetowego www.Ekopark24.pl

Pellet można spalać zarówno w zwykłych piecach, kominkach, a nawet na grillu czy w ognisku. Jednak jeo właściwe i efektywne zastosowanie, zapewniające ekologiczne parametry spalania, a przy tym odpowiednią wydajność i minimalizację kosztów ogrzewania budynków można uzyskać tylko poprzez spalanie pelletu w specjalnie zaprojektowanych i certyfikowanych odpowiednimi normami piecach na pellet. A także w przebudowanych piecach, zasilanych poprzednio gazem, olejem opałowym itp,. ale zmodernizowanych poprzez zastosowanie palnika na pellet.

Odpowiednie urządzenie grzewcze zasilane pelletem ma niewielkie rozmiary i charakteryzuje się w pełni zautomatyzowanym sterowaniem poprzez urządzenie z wyświetlaczem cyfrowym zainstalowanym w kotłowni lub na każdym urządzeniu mobilnym typu smartfon, tablet itp.
 
- Od 2013 roku zajmujemy się dystrybucją i sprzedażą zarówno pelletu, który jest uznawany za zieloną energię, jak również brykietu, kostki RUF, drewna opałowego, ale także węgla i ekogroszku – dodaje Patryk Podbielski. - W latach 2013-2015 obserwowaliśmy wzmożony popyt na wszystkie paliwa branży ekologicznej, a pellet i ekogroszek są wiodącymi produktami aż
do dzisiaj.

Do 2015 roku poziom sprzedaży pelletu i ekogroszku
był bardzo zbliżony, jednak od sezonu grzewczego 2015/2016 do dnia dzisiejszego sprzedawcy z satysfakcją obserwują wypieranie z rynku gorszych paliw na rzecz zielonej energii – pelletu i brykietu. Bo upowszechnia się wiedza o ekologicznych systemach grzewczych i coraz więcej instalacji jest obecnie przerabianych na bardziej ekologiczne.
 
Nowoczesna fabryka pelletu Eko Park stawia sobie za
cel ekologię i wykorzystanie na każdym możliwym etapie produkcji korzystania z alternatywnych źródeł energii. Wymieniany jest obecnie park maszynowy, na bardziej wydajny i nowoczesny.

Aktualnie Eko Park poszukuje finansowania tej modernizacji, a także najlepszych rozwiązań
   
technologicznych spełniających zarówno potrzebę recyklingu odpadów powstających przy obróbce drewna, ale także zapewniających optymalną wydajność przy minimalnym zużyciu tradycyjnych mediów, takich jak energia elektryczna, woda z sieci. 
 
W budowie jest kolejny skład ekologicznego opału, w Warszawie przy ul. Kadetów, sprzedaż jest także prowadzona dla wielu klientów z różnych regionów kraju oraz firma przygotowuje się do eksportu do Chorwacji, Włoch i Niemiec. Zapotrzebowanie na pellet stopniowo wzrasta.
 
Więcej: www.Ekopark24.pl 

 
stat4u PortalPOLSKA.pl