Pomagamy

Z całej Polski

  W sobotę, 28 października i we wtorek, 31 października w sklepie spożywczym Stokrotka przy ul. Żeromskiego 96 w Radomiu odbędzie się zbiórka żywności zorganizowana przez charytatywną Fundację Uśmiech Puchatka. Wezmą w niej udział uczniowie m.in. Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Publicznego Gimnazjum nr 11. 

Piotr Mandziara, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Starogardzie Gdańskim, dał ostatnio swoim uczniom doskonały przykład postawy godnej naśladowania. 

Radosław Domkowski, który prowadzi zakład optyczny przy ul. Podgórnej, przystąpił do programu „Starogardzka Karta Dużej Rodziny”. 13 września podpisał z prezydentem miasta Januszem Stankowiakiem porozumienie w tej sprawie.  

Firma TD z Gdyni opracowała i udostępniła w sieci bardzo przydatną dla kierowców zawodowych darmową aplikację mobilną  TruckDriver.eu  Zaskakująco dużo pobrań odnotowano w ciągu zaledwie pierwszych dwóch tygodni jej działania - już ponad 500, bez spektakularnej reklamy.   Tak liczne pobrania aplikacji TruckDriver.eu świadczą o dużym zainteresowaniu i niewątpliwym zapotrzebowaniu na takie narzędzie. Aplikacja jest skierowana dla kierowców zawodowych samochodów ciężarowych, dostawczych.

W okresie od 01.09.2017 r. do 28.02.2018 r. realizowany będzie projekt dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją, pt. „Pomyśl i działaj – by niemożliwe stało się możliwym!”

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

  Każdego roku w sierpniu wykonawcy usług remontowo-budowlanych mają ręce pełne roboty. Bo teściową wysyła się nad morze, żonę z dziećmi też na wczasy, a pan domu wtedy rusza do dzieła, do remontu. W ruch idzie wiertarka, młotek, szlifierka...   Corocznie w sierpniu firmy remontowe mają wyraźnie więcej zleceń. 

5 sierpnia, o godz. 15:00 w parku Słupna odbędzie się koncert w biesiadnym klimacie Radia Fest. Zabawa połączona będzie ze zbiórką charytatywną na zakup specjalnego roweru dla chorej mysłowiczanki Alicji Ozimek. 

Od 20 lat działa Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Dzięki ofiarności darczyńców, dzieci i żony naszych kolegów, którzy stracili życie na służbie otrzymują realne wsparcie. 

1 2 3 4 5 6 7
stat4u PortalPOLSKA.pl