Pomagamy

Z całej Polski

We are appealing for information following a robbery in Liverpool on Saturday, 23 February.

We are appealing for help in finding a 20 year-old woman who is missing from Walton.   Molly Keating was last seen at around 9pm yesterday, Monday 18 February, near to McDonalds on Rice Lane.   She is described as white, 4ft 11in tall, with shoulder length blonde hair, a pale complexion and blue eyes.

Rozmowa z Jackiem Świdrem, nowo powołanym Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów Rzeszowie. - Funkcję rzecznika zaczął pełnić pan od niedawna. W strukturach Starostwa Rzeszowskiego  nie było dotąd  takiego stanowiska. Może zatem powstać wrażenie, że wcześniej mieszkańcy powiatu nie mieli się do kogo zwrócić o pomoc…

Raczkująca dziedzina nauki, jaką jest medycyna pola informacyjnego opiera się na założeniu, że nasza świadomość potrafi “przemawiać” do ciała i “słuchać go”, korzystając z pola informacyjnego – tak definiuje tę dziedzinę Marcus Schmieke, niemiecki filozof, naukowiec, wynalazca i przedsiębiorca.  

Temat dostępności turystyki dla osób z niepełnosprawnościami poruszany jest przez wiele jednostek samorządowych i organizacji, ważne jest także, aby potrzeby i problemy dostrzegane były przez władze wyższego szczebla - sygnał i wzór idący z góry jest najlepszym sposobem na to, aby z zagadnieniami dotrzeć jak najgłębiej. Zwraca się między innymi uwagę na to, aby rozwiązywać kwestie informacyjne: niewiele jest miejsc, w których osoba z niepełnosprawnością może uzyskać kompleksowe wskazówki na temat dostępności konkretnych obiektów i udogodnień.

Centrum ORIGIN Otwock ORIGIN Polska przygotowuje się do otwarcia pierwszego obiektu w Polsce, Centrum ORIGIN w Otwocku, położonego nieprzypadkowo w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.   Obiekty ORIGIN projektowane są zgodnie z zasadami architektury terapeutycznej, której celem jest tworzenie przestrzeni wywierającej pozytywny wpływ na fizyczną i psychiczną kondycję człowieka. 

Firmy ubezpieczeniowe nader chętnie i skrupulatnie pobierają składki za sprzedane polisy, lecz gdy nadchodzi moment wypłaty środków pieniężnych dla przeciętnego klienta, zaczyna się prawdziwa droga przez mękę. Wszak ubezpieczalnie walczą o zysk własny, nic zatem dziwnego, iż wysokość wypłacanych odszkodowań najczęściej nie spełnia oczekiwań poszkodowanych. A że większość z nas nie wie, jak postępować w kontaktach z firmą ubezpieczeniową i jakie przysługują nam prawa w tym względzie, to uzyskanie pełnej kwoty odszkodowania, jaka nam się należy jako osobie poszkodowanej, zdarza...

  W niedzielę, 27 maja Kabaret PKS wystąpi około godz. 18 na festynie charytatywnym w Niedrzwicy Kościelnej. Skecze kabaretu opowiadają różne historie z życia człowieka, zaczynając od jego powstania w skeczu pt. "Raj", następnie podróż przez poszczególne etapy jego życia. Charytatywny Piknik Rodzinny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień odbędzie się w niedzielę w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej.

Wczoraj po raz kolejny w Rynku Nowego Sącza spotkali się rodzice dzieci niepełnosprawnych, manifestujący swoje poparcie dla niepełnosprawnych i ich opiekunów protestujących w Sejmie. Poprzednio podobny protest odbył się 5 maja, w Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, obchodzonym corocznie tego dnia w całej Europie, co zostało zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. XX wieku.  Na zdjęciu: Do uczestników protestu przemawia Marta Korwin-Kochanowska

1 2 3 4 5 6 7
stat4u PortalPOLSKA.pl