Pomagamy

Z całej Polski

Uczniowie klasy 7c z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomiu pod opieką Izabeli Lackowskiej, wychowawczyni odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Nad Potokiem przy ul. Struga 88 w Radomiu.  DPS liczy prawie 180 osób na stałe przebywających w Ośrodku. Są to w większości osoby w podeszłym wieku, często wymagające opieki lekarskiej.  

  Świąteczny nastrój trwa w radomskim Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy przy ulicy Wyścigowej. Seniorów odwiedziła młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Długosza, wystawiając tradycyjne jasełka.  Noworoczne spotkanie pokoleń zorganizowała Fundacja Uśmiech Puchatka.

Wolontariusze Fundacji Uśmiech Puchatka po raz kolejny w sklepie spożywczym przy ul. Żeromskiego zbierali dary dla potrzebujących. ​ Dary zostaną przekazane osobom potrzebującym jeszcze przed świętami. Przekazywać je będą wolontariusze wraz z opiekunami. Ich działalność rozwija społeczną wrażliwość młodzieży i podpowiada osobom potrzebującym, że są ludzie, do których zawsze można zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.

  Tworzą paczki www.EkologicznePaczki.pl z produktów ekologicznych i naturalnych, tylko robionych w Polsce. Bez ulepszaczy, polepszaczy czy konserwantów, dlatego wyszukują dostawców, którzy swoją produkcję opierają na unikalnych recepturach i często ręcznej pracy.   Prawie każdy produkt reprezentuje inny region w Polsce.

  W sobotę, 28 października i we wtorek, 31 października w sklepie spożywczym Stokrotka przy ul. Żeromskiego 96 w Radomiu odbędzie się zbiórka żywności zorganizowana przez charytatywną Fundację Uśmiech Puchatka. Wezmą w niej udział uczniowie m.in. Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Publicznego Gimnazjum nr 11. 

Piotr Mandziara, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Starogardzie Gdańskim, dał ostatnio swoim uczniom doskonały przykład postawy godnej naśladowania. 

Radosław Domkowski, który prowadzi zakład optyczny przy ul. Podgórnej, przystąpił do programu „Starogardzka Karta Dużej Rodziny”. 13 września podpisał z prezydentem miasta Januszem Stankowiakiem porozumienie w tej sprawie.  

Firma TD z Gdyni opracowała i udostępniła w sieci bardzo przydatną dla kierowców zawodowych darmową aplikację mobilną  TruckDriver.eu  Zaskakująco dużo pobrań odnotowano w ciągu zaledwie pierwszych dwóch tygodni jej działania - już ponad 500, bez spektakularnej reklamy.   Tak liczne pobrania aplikacji TruckDriver.eu świadczą o dużym zainteresowaniu i niewątpliwym zapotrzebowaniu na takie narzędzie. Aplikacja jest skierowana dla kierowców zawodowych samochodów ciężarowych, dostawczych.

W okresie od 01.09.2017 r. do 28.02.2018 r. realizowany będzie projekt dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją, pt. „Pomyśl i działaj – by niemożliwe stało się możliwym!”

1 2 3 4 5 6 7
stat4u PortalPOLSKA.pl