Pomagamy

Z całej Polski

Bartosz, podopieczny Fundacji Uśmiech Puchatka ma nowe ortezy (usztywnienia rehabilitacyjne stawów kończyn). W ich zakupie pomogła Fundacja, a także sfinansowała dodatkowe godziny rehabilitacji i specjalistycznych zabiegów, które pomagają w uzyskaniu sprawności ruchowej chłopca. Od 3 roku życia cierpi on na polineuropatię aksonalno-ruchową.    Fundacja Uśmiech Puchatka zwraca się z apelem o przekazywanie przez darczyńców 1 proc. rozliczenia PIT na rzecz przewlekle chorującego Bartosza i innych podopiecznych Fundacji. 

Badanie tematu dostępności turystyki oraz podnoszenia poziomu usług turystycznych jest celem wielu organizacji i stowarzyszeń. Trudności, które muszą pokonywać osoby z niepełnosprawnością są tematem wielu dyskusji. Ruch na świeżym powietrzu korzystnie oddziałuje na samopoczucie, obniża stres i dostarcza nowej energii, motywuje do pokonywania trudności.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Razem  www.stowarzyszenierazem.org działa już od 1994 roku, a od 2004 roku jest wpisane do rejestru Organizacji Pożytku Publicznego. Od początku działalności stara się umożliwić osobom niepełnosprawnym aktywne i godne uczestnictwo w życiu społecznym, tworzyć możliwie jak najkorzystniejsze warunki do ich pełnego rozwoju fizycznego i osobowego, a także nieść pomoc ich rodzinom. 

Jak corocznie młodzi wolontariusze Fundacji Uśmiech Puchatka przeprowadzają zbiórkę produktów spożywczych, tym razem w sklepie Smak Tradycji na osiedlu Wośniki.  Jeszcze przez cały przedświąteczny tydzień w tym sklepie wystawiony jest kosz na dary dla osób potrzebujących pomocy.

Wybuch pożaru zawsze jest sporym zaskoczeniem. Może się zdarzyć, że informacja o nim dobiegnie do nas zbyt późno. Do tego często dochodzi strach oraz panika, która skutecznie rujnuje zaplanowane działania. W efekcie tego cała akcja gaśnicza przebiega ze sporymi utrudnieniami, ponieważ ludzi paraliżuje niemoc. Jest jednak sposób na to, aby o ewentualnym pożarze dowiedzieć się dużo wcześniej. Chcesz zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz dodatkowy czas na przeprowadzenie ewentualnej ewakuacji? Mamy rozwiązanie!

Zamawiający cenią sobie wygodę takiej usługi, bo zakupy dostarczane są o telefonicznie uzgodnionej porze wprost do domu lub biura czy miejsca pracy, także w okolicach Rawicza, w Miejskiej Górce, Pakosławiu.   Już coraz więcej sklepów spożywczych dostarcza zakupy klientom do domów i miejsc pracy.

Najnowocześniejszy sprzęt, inwestycje, świetnie wyniki finansowe – tym może poszczycić się ZOZ nr 2, największa tego rodzaju placówka medyczna w woj. podkarpackim oraz jedna z większych w kraju. ZOZ prowadzony jest i nadzorowany przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.   Na tle aktualnych, często nagłaśnianych problemów służby zdrowia, ZOZ nr 2 wypada bardzo dobrze. Z analizy finansowej za rok 2017 wynika, że Zespół po raz kolejny odnotował dodatnie wpływy finansowe.

Origin Polska to siostrzana firma kanadyjskiej spółki Origin Active Lifestyle Communities. W Otwocku – Soplicowie uruchomione zostanie za kilka miesięcy centrum medyczno-opiekuńcze ze 120 miejscami opieki całodobowej oraz 30 miejscami opieki dziennej dla osób w wieku senioralnym.  Mieścić będzie nowoczesne zaplecze terapeutyczno-rehabilitacyjne oraz przychodnię lekarską specjalizującą się w geriatrii ze szczególnym uwzględnieniem demencji. 

Szacuje się, że obecnie na świecie żyje 47 milionów osób cierpiących na demencję. Przewiduje się, że do roku 2050 liczba ta osiągnie 131 milionów. Jak podaje magazyn medyczny The Lancet, zgodnie z raportem zaprezentowanym podczas Międzynarodowej Konferencji Stowarzyszenia Alzheimerowskiego w Londynie, co trzeciego przypadku demencji można by uniknąć, gdyby ludzie już w młodości zaczynali dbać o zdrowie swojego mózgu. 

1 2 3 4 5 6 7
stat4u PortalPOLSKA.pl