Publicystyka

Z całej Polski

Na przestrzeni lat wygląd miast znacząco się zmieniał. Włodarze musieli dostosowywać przestrzeń do potrzeb mieszkańców, którzy zaczęli podróżować samochodami, a wytchnienia od zgiełku miasta szukali w parkach czy na zielonych skwerach. Czy trendy w aranżacji przestrzeni miejskiej to tylko moda, a może odzwierciedlenie zmian społecznych? Na pewno zauważalne są pewne tendencje, które wpływają na estetykę i funkcje miejskich przestrzeni. Opowiemy o tym w naszym artykule. 

Kiedy nie radzimy sobie z długotrwałym dyskomfortem psychicznym o różnym podłożu, zbawienna okazuje się psychoterapia. Jak pokazują liczne badania psychoterapia indywidualna nie tylko pomaga zwalczyć zaburzenia lękowe, ale też pomaga odzyskać równowagę osobom na życiowym zakręcie. Kryzys egzystencjalny może być wynikiem ciężkich przeżyć spowodowanych śmiercią bliskiej osoby, utratą pracy, rozwodem lub informacją o poważnej chorobie. Na czym polega sens psychoterapii?

Pomoc wykwalifikowanego i doświadczonego psychologa bądź terapeuty jest niezbędnym wsparciem dla osób, które nie mogą sobie poradzić z zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości i innymi problemami o podłożu psychicznym. Jak jednak wybrać dobrego specjalistę? O czym warto pamiętać, szukając dobrego psychologa?

  Kluczową rolę w najmie okazjonalnym odgrywa oświadczenie notarialne, a istotną część umowy powinien stanowić opis przedmiotu najmu, na wypadek ewentualnych roszczeń obu stron. Obecnie działałające uregulowania prawne stanowią, że wymagany przez ustawę czas potrzebny do rozwiązania stosunku najmu jest nie tylko społecznie niesprawiedliwy, ale i ekonomicznie krzywdzący dla właścicieli

Inwestorzy doświadczeni w inwestowaniu na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych coraz częściej zwracają się ku zagranicznym giełdom. Dzięki rozwojowi internetu stają się one dla nas dostępne. Dają znacznie większe możliwości inwestowania w znane i doceniane przez światowy biznes spółki działające globalnie.

„Wesele w górach” to hasło, które często pojawia się podczas snucia marzeń o weselu idealnym. Bajkowe widoki górskich szczytów. Cisza, spokój, natura. To właśnie dlatego tak wiele panien młodych jest nim zainteresowanych. Czy są jednak aspekty, które warto wziąć pod uwagę, decydując się na wesele w górach? Podpowiadamy! 

  Te dwie litery – PR – zrobiły tak wielką karierę, że trudno myśleć o prowadzeniu jakiegokolwiek biznesu bez kontekstu Public Relations. Jest wielu ludzi, którzy wiedzą czym jest PR, co się z nim wiąże i jakie korzyści generuje. Jednak bardzo niewielu rozumie prawdziwy wpływ, jaki PR wywiera na biznes.

  Początkowo pojęcie leasingu dotyczyło raczej rzeczy i było formą finansowania samochodów, nieruchomości i innych dóbr. Tymczasem niedawno wprowadzono ten termin także w stosunku do świadczenia pracy. Specyficzną formę świadczenia pracy specjalistów nazwano leasingiem pracowniczym lub personalnym.

  Szczególnie popularne w dobie pandemii stały się oferty pracy zdalnej. Ludzie masowo zaczęli rozwiązywać wszelkie problemy, łącznie ze znalezieniem pracy za pomocą Internetu.  Dzięki temu na coraz większą skalę działania rozwija się serwis z ofertami pracy https://jobsora.com, od 2016 roku działający w 37 krajach świata i rozwijający się niemal z każdym dniem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
stat4u PortalPOLSKA.pl