Pomagamy

EUROPA

'' Nigdy nie jest za późno na pomaganie innym'' M. Gogol '' Listy'' O Oliwii napisaliśmy w 2014 roku, kiedy po raz pierwszy na łamach portalu  opublikowany został artykuł z prośbą o przekazanie na jej leczenie  1% podatku. Dzisiaj walka o odzyskanie przez dziewczynkę sprawności nadal trwa, dlatego w imieniu jej rodziców po raz kolejny kieruję swoją prośbę, do ludzi dobrej woli, wrażliwych serc i sumień. Choć z pozoru jest to jeden, mały drobny gest, dla Oliwii i jej najbliższych znaczy bardzo wiele.

Agnieszka Mrozińska, Monika Mrozowska, Arkadiusz Milik – już zrobili sobie zdjęcie w koszulkach z wyjątkowym nadrukiem kampanii „Pomagam, bo lubię”. Swoimi zdjęciami dzielą się z innymi. Czemu? Zdj. Paula Duda, Łączy Nas Piłka 

Akcja „Spełnij Marzenie o Bezpieczeństwie” organizowana przez firmę WIŚNIOWSKI zakończyła się pełnym sukcesem. Podopieczni Centrum Opieki nad dzieckiem w Skopaniu mogą już cieszyć się nowym ogrodzeniem i automatyczną bramą wjazdową.

Już 1 lipca b.r. wchodzi w życie Dyrektywa UE, dotycząca ochrony pracowników przed polami elektromagnetycznymi. Dokument ten może wpłynąć na zmianę dotychczas obowiązujących zasad BHP w krajach członkowskich. Pomocne w utrzymaniu właściwej „elektrohigieny” mogą być nowoczesne technologie, pozwalające skutecznie obniżyć emisję pól elektromagnetycznych w otoczeniu człowieka.

Każdej kobiecie, z chwilą potwierdzenia stanu ciąży, zlecany jest szereg specjalistycznych badań, umożliwiających kontrolę stanu zdrowia przyszłej mamy i jej maluszka. Dzięki temu możliwe jest wczesne rozpoznanie zagrażających ich zdrowiu chorób oraz wdrożenie stosownego leczenia. Wątpliwości mogą pojawić się w momencie, gdy przyszła mama pozostaje w stosunku zatrudnienia, a rzeczone badania można wykonać wyłącznie w godzinach pracy. Ciężarna pracownica zwykle staje wtedy przed dylematem - czy i w jakim zakresie przysługuje jej prawo do zwolnienia z pracy na czas wykonania badań...

Przez wieki ludzie umierali masowo przedwcześnie z powodu epidemii chorób zakaźnych, z którymi ludzkość przez stulecia nie radziła sobie. Pokonaliśmy to zagrożenie w większości krajów świata, ale rozwój cywilizacji technicznej zrodził nowe zagrożenia. Teraz ludzie masowo giną w wypadkach komunikacyjnych. Tracimy naszych bliskich, dorosłych i dzieci.

Mondelēz International realizuje konsekwentną strategię działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Od lat pracownicy aktywnie angażują się w działania na rzecz potrzebujących. W tym roku, w ramach wolontariatu, który odbędzie się w dniach 5-16 października, firma już po raz szósty włączy się w pomoc w realizacji inicjatyw lokalnych na całym świecie. W Polsce zaplanowano 18 akcji z udziałem pracowników – wolontariuszy Mondelez Polska. Wolontariat pracowniczy Mondelēz International, jest elementem polityki CSR firmy, pod nazwą “Call for...

Zdecydowanie rewolucyjnym wynalazkiem, jeśli chodzi o leczenie wszelkiego rodzaju urazów, są bez wątpienia taśmy do tapingu. Są one świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o leczenie różnego urazów: nadwyrężonych mięśni czy stawów, czy też małych kontuzji. Musimy jednak wiedzieć, że nie możemy ich używać do końca samodzielnie. Używanie taśm do tapingu jest ściśle połączone z ułożeniem naszych mięśni, dlatego też dobrze jest przed zastosowaniem taśm do tapingu skonsultować się z fizjoterapeutą, bądź też – dokładnie przeczytać instrukcje obsługi takiej taśmy.

Sieć Media Expert, w ramach swojej świątecznej akcji charytatywnej,  wyposażyła jeden z warszawskich Domów Dziecka w sprzęt AGD. Placówkę przy ul. Korotyńskiego 13 odwiedziła również Ewelina Lisowska.

1 2 3
stat4u PortalPOLSKA.pl