Publicystyka

EUROPA

Szarpią, śledzą, obrażają i zastraszają… - takie wyobrażenie o pracownikach ochrony można dominuje na forach internetowych. Pewnie są i tacy, którzy wpisują się w ten model, ale na pewno nie należy ich nazywać zawodowcami. Bo ci zachowują się zupełnie inaczej. Jak? Na przykład dyskretnie.

Skimming to przestępstwo polegające na nielegalnym skopiowaniu danych z paska magnetycznego karty płatniczej. Do skimmingu może dojść zarówno podczas pobierania gotówki z bankomatu, jak i płacenia kartą w kinie czy restauracji.

Podatek od handlowy chociaż jeszcze nie wszedł, już wywołuje spore poruszenie. Batalia o nową daninę traw i przeniosła się już poza granice kraju. Toczą się rozmowy miedzy polskim rządem a Komisją Europejską. Co oznacza wprowadzenie takiego podatku?

Jak wynika z najnowszych danych GUS, przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło o 4,6 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku, podczas gdy zatrudnienie zwiększyło się o 2,8 proc. –  Jeśli ten dobry wynik znajdzie swoje potwierdzenie w równie mocnych danych w kolejnych miesiącach, będziemy mogli mówić o tym, że niskie bezrobocie doprowadziło w końcu do pojawienia się znaczącej presji płacowej – komentuje Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.

Grupa PWN rozpoczyna współpracę z Wydawnictwem Cambridge University Press. Największy dystrybutor w branży wydawniczej – OSDW Azymut, należący do Grupy PWN –oraz Wydawnictwo Szkolne PWN zostały partnerami renomowanego brytyjskiego wydawcy materiałów do nauki języka angielskiego. Na mocy podpisanej umowy OSDW Azymut zostanie wyłącznym dystrybutorem publikacji Cambridge University Press ELT w Polsce.

Jedyne w Polsce rozwiązanie do zarządzania wydatkami służbowymi – Spendeo by Edenred zostało nagrodzonew programie Najwyższa JakośćQuality International 2016, odbywającego się pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego i Klubu Polskiego Forum ISO 9000.

Organizacja przeprowadzki, to nigdy nie jest prosta sprawa. Tego typu rzeczy, mają przedziwną tendencję do tego, by w ostatnim momencie coś szło nie tak. W zasadzie możemy śmiało powiedzieć, że nie ma idealnego rozwiązania, jeśli chodzi o przeprowadzenie sprawnej i szybkiej zmiany lokum. Jest jednak sposób na to, aby przynajmniej część tego procesu przebiegała sprawnie i bez większych komplikacji. Mowa oczywiście o przewozie wszystkich naszych rzecz z miejsca, które opuszczamy na miejsce, które od teraz będzie naszym nowym domem. 

Każdy, kto po raz pierwszy jedzie do Rzymu, ma przygotowaną żelazną listę miejsc, które chciałby odwiedzić. Zazwyczaj figuruje na niej Forum Romanum, Panteon, Koloseum, Fontanna di Trevi, Watykan, Piazza Navona, Termy Karakalli i Schody Hiszpańskie. Co jednak zrobić, gdy już wszystkie miejsca oblegane przez turystów zobaczymy?

Ok. 800 mln złotych mniej może być na usługi szpitalne w kardiologii – alarmuje środowisko kardiologiczne. Budżet w przyszłym roku, może zmniejszyć się o 27 proc. Propozycja już wywołała zaniepokojenie części lekarzy. Ministerstwo Zdrowia natomiast zapowiedziało, że jest jeszcze czas na rozmowy.

1 2 3 4 5
stat4u PortalPOLSKA.pl