Pomagamy

Gorlice

  Tworzą paczki www.EkologicznePaczki.pl z produktów ekologicznych i naturalnych, tylko robionych w Polsce. Bez ulepszaczy, polepszaczy czy konserwantów, dlatego wyszukują dostawców, którzy swoją produkcję opierają na unikalnych recepturach i często ręcznej pracy.   Prawie każdy produkt reprezentuje inny region w Polsce.

Firma TD z Gdyni opracowała i udostępniła w sieci bardzo przydatną dla kierowców zawodowych darmową aplikację mobilną  TruckDriver.eu  Zaskakująco dużo pobrań odnotowano w ciągu zaledwie pierwszych dwóch tygodni jej działania - już ponad 500, bez spektakularnej reklamy.   Tak liczne pobrania aplikacji TruckDriver.eu świadczą o dużym zainteresowaniu i niewątpliwym zapotrzebowaniu na takie narzędzie. Aplikacja jest skierowana dla kierowców zawodowych samochodów ciężarowych, dostawczych.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Najczęściej sami chcemy zapewnić najbliższym jak najlepszą opiekę. Jednak nie zawsze to takie proste, jak może się wydawać. Seniorzy, zwłaszcza schorowani, niepełnosprawni, wymagają stałej i kompleksowej opieki, która dla niewykwalifikowanej w tym zakresie osoby może być poważnym wyzwaniem. W takich sytuacjach warto pomyśleć o pomocy ekspertów.

  Ukraińska spółka Legalna Praca zaczęła działalność we Lwowie, ale szybko rozwija kontakty, bo zapotrzebowanie na usługi pośrednictwa pracy jest ogromne. Ukraina prze ku strukturom europejskim i coraz liczniej Ukraińcy patrzą na zachód Europy, a po drodze jest Polska.   W spółce Legalna Praca zarejestrowanych jest już ponad 400 poszukujących zatrudnienia w Danii, Szwecji, Holandii, także w Polsce. 

Troska o własną rodzinę to dla wielu życiowy priorytet. Chcą oni, aby w przypadku zdarzenia losowego, ich choroby czy też w podeszłym wieku śmierci, ich najbliżsi otrzymali odpowiednie wsparcie finansowe. Zdarza się nawet, że w rodzinie jest jedna osoba pracująca i to ona ulega wypadkowi, przez co staje się niezdolna do pracy. Temat ten nie powinien pozostawać tematem tabu. Trzeba wiedzieć, jak zadbać o swoją rodzinę w takich okolicznościach.

Bartosz, podopieczny Fundacji Uśmiech Puchatka ma nowe ortezy (usztywnienia rehabilitacyjne stawów kończyn). W ich zakupie pomogła Fundacja, a także sfinansowała dodatkowe godziny rehabilitacji i specjalistycznych zabiegów, które pomagają w uzyskaniu sprawności ruchowej chłopca. Od 3 roku życia cierpi on na polineuropatię aksonalno-ruchową.    Fundacja Uśmiech Puchatka zwraca się z apelem o przekazywanie przez darczyńców 1 proc. rozliczenia PIT na rzecz przewlekle chorującego Bartosza i innych podopiecznych Fundacji. 

Polski rynek ubezpieczeń powoli, ale systematycznie rośnie. Już ponad 30 procent Polaków korzysta z różnego rodzaju ubezpieczeń. Najczęściej są zawierane ubezpieczenia na życie i komunikacyjne OC i AC.  Wzrasta świadomość, że trzeba samemu zadbać o swoją przyszłość i zabezpieczyć bliskich na okoliczność ostateczną, która nieuchronnie na każdego z nas przyjdzie.

Jama brzuszna to obszar ciała szczególnie narażony na wszelkiego rodzaju urazy. Można ich doznać nie tylko w wyniku pobicia, ale również w trakcie zwykłej zabawy z dzieckiem czy psem lub wykonywania obowiązków domowych. Podpowiadamy, co najlepiej zrobić w takim wypadku oraz dlaczego nie powinno się ignorować urazów brzucha.

1 2 3 4
stat4u PortalPOLSKA.pl