Aktualności

Z całej Polski

Bartosz, podopieczny Fundacji Uśmiech Puchatka ma nowe ortezy (usztywnienia rehabilitacyjne stawów kończyn). W ich zakupie pomogła Fundacja, a także sfinansowała dodatkowe godziny rehabilitacji i specjalistycznych zabiegów, które pomagają w uzyskaniu sprawności ruchowej chłopca. Od 3 roku życia cierpi on na polineuropatię aksonalno-ruchową.    Fundacja Uśmiech Puchatka zwraca się z apelem o przekazywanie przez darczyńców 1 proc. rozliczenia PIT na rzecz przewlekle chorującego Bartosza i innych podopiecznych Fundacji. 

Barwny mural 2018-04-24

Barwny mural powstaje na ścianie dawnej szkoły plastycznej przy ulicy Kilińskiego.

Debata ewaluacyjna 2018-04-24

23 kwietnia w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Przytyku odbyła się debata ewaluacyjna z udziałem władz samorządowych oraz mieszkańców.

Niższy ZUS i CIT dla małych firm oraz 300 zł dla każdego ucznia na wyprawkę szkolną – to przykłady zmian proponowanych przez rząd, o których mówiła minister E. Rafalska podczas spotkania z mieszkańcami Boguchwały k. Rzeszowa. Gospodarzem tego wydarzenia był Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

0 budowie trasy N-S 2018-04-18

Na przełomie maja i czerwca ruszy budowa pierwszego odcinka trasy N-S, od ronda Mikołajczyka do ulicy Szklanej. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na wykonanie prac.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w poniedziałek radomscy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Do udziału w uroczystościach zapraszają Stowarzyszenie RODZINA KATYŃSKA w Radomiu, Stowarzyszenie "Rodzina Policyjna 1939" oraz radomska delegatura Instytutu Pamięci Narodowej

Oficjalna inauguracja sezonu rowerowego odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia na Placu Konstytucji.

W Świebodzinie na osiedlu Łużyckim zaczęła działać restauracja orientalna Tho-Man, z daniami kuchni wietnamskiej.  Szefem kuchni jest Manh Hoang Nguyen, Wietnamczyk, który zaprasza na orientalne dania z Azji. Ma 57 lat, urodził się w Ha Nam w Wietnamie, wcześniej w swoim kraju ojczystym także pracował w gastronomii.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
stat4u PortalPOLSKA.pl