Kościoły, religie

Z całej Polski

  Zimą szybko zapada zmrok, a niskie temperatury nie zachęcają do przebywania na dworze. Jednak właśnie dlatego jest to doskonała pora roku, zarówno do nadrobienia czytelniczych zaległości, jak i do zapoznania się z nowo wydanymi książkami. Szukając odpowiednich lektur, warto zapoznać się z bestsellerami, które posiada w swojej ofercie księgarnia katolicka Święty Wojciech. Popularność tych tytułów wśród czytelników daje gwarancję wciągającej fabuły i dobrze spędzonego czasu.

  Zabytki, które można podziwiać we Wrocławiu świadczą o tym, że jest to miasto o długiej i bardzo bogatej przeszłości, miasto, które jest stykiem różnych kultur. Co warto zobaczyć w pierwszej kolejności?

Grobowce rodzinne wpisują się w starą tradycję pochówku, która przetrwała do dziś. Chowanie członków rodziny w jednym miejscu ma wymiar zarówno symboliczny, jak i praktyczny. Często też posiadanie rodowego grobowca było oznaką wysokiego statusu społecznego i głębokich więzi rodzinnych. Dziś taki pochówek wciąż jest możliwy, jednak reguluje go prawo. Jak są skonstruowane grobowce rodzinne?

Orszak w Hańsku 2018-01-04

Orszak odbędize także w Hańsku.

Muzeum Północno-Mazowieckie oraz Galeria 6na9 Agnieszki Zielewicz i Bractwo Bartne Fratrum Mellicidarum serdecznie zapraszają 20 sierpnia 2017 roku, w godz. 10:00-18:00, do Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie na XXI „Niedzielę św. Rocha”. Głównym tematem tegorocznej imprezy będzie bartnictwo. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji oferuje dowóz autobusem z Łomży do Nowogrodu za opłatą w wysokości 5 zł w obie strony.

23 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa odbył się we Włodawie odpust parafialny. Mszę św. sprawował i homilię wygłosił ks. Andrzej Kania, który posługuje w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie. Podczas uroczystej sumy odpustowej obecni byli, posługując w konfesjonałach, kapłani z dekanatu włodawskiego.

15 czerwca, tradycyjnie w Boże Ciało, Mysłowice staną się nieformalną polską i europejską stolicą Współczesnej Muzyki Chrześcijan CCM. 

Koncert papieski 2017-04-03

2 kwietnia przy kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, w sali wielofunkcyjnej, odbył się „Koncert papieski” poświęcony 12 rocznicy śmierci Jana Pawła II.

  Kamil, mieszkaniec Leżajska przeszedł 7 lat temu ciężką operację usunięcia guza mózgu. Obecnie ma 23 lata, mieszka z babcią. Ciągle przechodzi rekonwalescencję po chorobie, stara się być w miarę możliwości aktywny fizycznie, stara się możliwie intensywnie poruszać, mimo ograniczeń wynikających ze stanu zdrowia.

1 2 3 4
stat4u PortalPOLSKA.pl