Wiele miast (351)

Bestsellery Wydawnictwa Święty Wojciech na zimowe wieczory

 
Zimą szybko zapada zmrok, a niskie temperatury nie zachęcają do przebywania na dworze. Jednak właśnie dlatego jest to doskonała pora roku, zarówno do nadrobienia czytelniczych zaległości, jak i do zapoznania się z nowo wydanymi książkami. Szukając odpowiednich lektur, warto zapoznać się z bestsellerami, które posiada w swojej ofercie księgarnia katolicka Święty Wojciech. Popularność tych tytułów wśród czytelników daje gwarancję wciągającej fabuły i dobrze spędzonego czasu.

Reklama
Merit z Egiptu

Książka przedstawia historię młodej Egipcjanki, która urodziła się w bogatej kupieckiej rodzinie, ale w wyniku splotu nieszczęśliwych okoliczności trafiła do niewoli. Tam poznaje innych niewolników - Hebrajczyków, którzy szykują się do opuszczenia Egiptu wraz ze swoim przywódcą Mojżeszem. Sytuacja, w jakiej znalazła się Merit, sprawia, że musi ona od nowa przemyśleć swoje życie i to w co wierzy.

Jest to historia zarówno o upadku człowieka, jak i o odnalezieniu nowej drogi osadzona w czasach biblijnej opowieści o wyjściu Żydów z Egiptu. Uniwersalne przesłanie, porywający styl prowadzenia opowieści i troska o detale historyczne sprawiają, że jest to nie tylko wciągająca,
ale i wartościowa lektura.


    Pergaminy

Natomiast miłośników tajemnic i szybkiej akcji na pewno zainteresuje nowa książka Jerry'ego B. Jenkins'a „Pergaminy". Jest to thriller toczący się na przestrzeni prawie 2000 lat.

Od starożytnego Rzymu, gdzie czytelnicy poznają historię rękopisów stworzonych przez Pawła z Tarsu do czasów współczes-
nych, gdzie współczesny biblista próbuje 
ocalić te bezcenne pergaminy przed złodziejami antyków. Historia trzymająca w napięciu do ostatniej strony sprawi, że nawet najdłuższy zimowy wieczór minie w mgnieniu oka.
 

Judasz

Z kolei „Judasz" to bestsellerowa powieść skłaniająca do myślenia. Wydawałoby się, że o tym niesławnym uczniu Jezusa powiedziano już wszystko. Jednak uznana pisarka Tosca Lee skłania czytelników do spojrzenia na czyny Judasza z jego perspektywy i zastawia się, co tak naprawdę skłoniło go do zdrady swojego nauczyciela.

Autorka dokładnie analizuje jego motywy oraz dla pełnego obrazu zestawia je z realiami historycznymi, w jakich przyszło mu żyć.
 
stat4u PortalPOLSKA.pl