Kultura, edukacja

Z całej Polski

21 stycznia w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego odbył się koncert kolęd chóru „Fletnia Pana”.

Uczniowie klasy 7c z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomiu pod opieką Izabeli Lackowskiej, wychowawczyni odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Nad Potokiem przy ul. Struga 88 w Radomiu.  DPS liczy prawie 180 osób na stałe przebywających w Ośrodku. Są to w większości osoby w podeszłym wieku, często wymagające opieki lekarskiej.  

  Noworoczna koncertowa odsłona krakowskiego Teatru Variete to: Queen Tribute, Mateusz Pospieszalski „Quintet” oraz Jaromir Nohavica „Poruba”.

  Świąteczny nastrój trwa w radomskim Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy przy ulicy Wyścigowej. Seniorów odwiedziła młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Długosza, wystawiając tradycyjne jasełka.  Noworoczne spotkanie pokoleń zorganizowała Fundacja Uśmiech Puchatka.

Pracownia Artystyczna Arteja, Zakład Karny we Włodawie oraz Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie zapraszają na wystawę „Spowiedź przez sztukę”, która jest zwieńczeniem programu arteterapeutycznego realizowanego z osobami pozbawionymi wolności w Zakładzie Karnym we Włodawie przy współpracy z Pracownią Artystyczną Arteja we Włodawie.

Rozpoczyna się kolejna edycja XV Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla Młodzieży „Demony współczesności" w twórczości Anny Onichimowskiej.

Dzieci z włodawskich szkół i przedszkoli spotkały się w piątek na włodawskim deptaku, aby  dekorować choinki

Dość dużym zaineteresowaniem cieszyła się czwartkowa premiera studencka spektaklu '' 1946'', poruszającego problematykę pogromu Żydów w 1946 roku, który odbył się w Kielcach.  Po jego zakończeniu aktorzy zostali pożegnani przez widzów ogromną ilością braw

16 grudnia o godzinie 16.00 w sali kina WDK we Włodawie już po raz piętnasty będzie miało miejsce Widowisko Bożonarodzeniowe „I niech się stanie światłość" w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Oskara Kolberga

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
stat4u PortalPOLSKA.pl