Kultura, edukacja

Z całej Polski

W Markowej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, jak co roku odbędzie się akcja pod nazwą „Choinka dla Ulmów”. We wnętrzu symbolicznego domu Rodziny Ulmów, które znajduje się w markowskim Muzeum wśród fotografii Józefa i Wiktorii oraz sześciorga ich dzieci, stanie choinka, przypominająca o tych niewielu wspólnie przeżytych przez nich Świętach.

9 grudnia w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera odbył się koncert poświęcony twórczości Władysława Żeleńskiego.

Koncert Noworoczny 2018-12-11

20 stycznia 2019 roku o godz. 18:00, w Hali Widowiskowo-Sportowej, wystąpią soliści, aktorzy i balet Teatru Muzycznego Broadway ze Szczecina. W ciągu 2,5-godzinnego spektaklu przeniosą publiczność w miejscu i czasie na polskie sceny od lat 20. do 60. XX wieku.

DKF Maciste / Kino Regis / Miejski Dom Kultury w Bochni i Agencja koncertowa yMusic zapraszają w dniach 12-13 grudnia na festiwal filmu "Patrz więcej".

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni oraz Fundacja Wspierania Kultury „Młode Talenty” w Bochni zapraszają na koncert pamięci Marka Grechuty „Ocalić od zapomnienia”, 30 listopada o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki.

Kryta Pływalnia im. Jana Kota oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają do wzięcia udziału w XIV świątecznej akcji charytatywnej „Niech dla wszystkich dzieci zaświeci świąteczna gwiazdka”.

  Zimą szybko zapada zmrok, a niskie temperatury nie zachęcają do przebywania na dworze. Jednak właśnie dlatego jest to doskonała pora roku, zarówno do nadrobienia czytelniczych zaległości, jak i do zapoznania się z nowo wydanymi książkami. Szukając odpowiednich lektur, warto zapoznać się z bestsellerami, które posiada w swojej ofercie księgarnia katolicka Święty Wojciech. Popularność tych tytułów wśród czytelników daje gwarancję wciągającej fabuły i dobrze spędzonego czasu.

Od 15 listopada w Miejskim Domu Kultury można oglądać wystawę prac złożonych na konkurs „WOLNOŚĆ – słowo-obraz, obraz słowa”.

  W każdą środę o godzinie 18 odbywają się przy ul. Trudnej 1 bezpłatne zajęcia dla osób interesujących się zagadnieniami funkcjonowania gospodarki i społeczeństwa – w ramach Bocheńskiej Szkoły Ekonomii Personalistycznej. Ich celem jest spojrzenie na mechanizmy gospodarcze i stosunki społeczne z punktu widzenia osoby ludzkiej, czyli z zupełnie innej perspektywy niż ta, którą reprezentuje tzw. główny nurt ekonomii. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
stat4u PortalPOLSKA.pl