Turystyka

Z całej Polski

  Wiosna i lato to czas wzmożonych podróży. Nic dziwnego, pogoda jest w tym czasie szczególnie przyjemna i wyjątkowo sprzyja podróżowaniu. Aby podróż była jednak szczególnie wygodna, warto pomyśleć o wypożyczeniu auta. Dlaczego?

Badanie tematu dostępności turystyki oraz podnoszenia poziomu usług turystycznych jest celem wielu organizacji i stowarzyszeń. Trudności, które muszą pokonywać osoby z niepełnosprawnością są tematem wielu dyskusji. Ruch na świeżym powietrzu korzystnie oddziałuje na samopoczucie, obniża stres i dostarcza nowej energii, motywuje do pokonywania trudności.

Każdy z nas, kto planuje spędzenie swojego urlopu w Gdańsku, musi liczyć się z tym, że trzeba zadbać o nocleg, który będzie zarówno przyjemny, jak i nie zrujnuje nas finansowo. Do naszej dyspozycji pozostają zarówno znane od stuleci hotele, jak i apartamenty wynajmowane na doby – opcja nieco nowsza.

  Zabytki, które można podziwiać we Wrocławiu świadczą o tym, że jest to miasto o długiej i bardzo bogatej przeszłości, miasto, które jest stykiem różnych kultur. Co warto zobaczyć w pierwszej kolejności?

W Świebodzinie na osiedlu Łużyckim zaczęła działać restauracja orientalna Tho-Man, z daniami kuchni wietnamskiej.  Szefem kuchni jest Manh Hoang Nguyen, Wietnamczyk, który zaprasza na orientalne dania z Azji. Ma 57 lat, urodził się w Ha Nam w Wietnamie, wcześniej w swoim kraju ojczystym także pracował w gastronomii.

Polacy coraz chętniej wychodzą z domów - coraz częściej także do restauracji. Rewolucja restauracyjna dotarła już do najdalszych zakątków Polski - prawie wszędzie tam, dociera także Restaurant Week. Wiosenna edycja Festiwalu pod hasłem “Chodźmy do restauracji!” już między 18 a 30 kwietnia. Rezerwacje popisowych trzydaniowych doświadczeń w najlepszych restauracjach w całej Polsce już trwają na  www.RestaurantWeek.pl.

Nie od dziś wiadomo, że kursy walut spędzają sen z powiek wielu przedsiębiorcom i kredytobiorcom. Stabilny złoty pozwala na tańszą ratę, droższy frank podwyższa nam wysokość kredytu. W ten sposób kursy wymiany walut stają się częścią naszego życia, dużo istotniejszą, niż nam się wydaje. Alternatywą dla wysokich cen skupu i zakupu w kantorach stacjonarnych jest internetowy kantor wymiany walut. Jakie kursy tam obowiązują?

  Zamiast przesiadywać przy zbyt obficie zastawionym świątecznym stole, coraz więcej rodaków wybiera aktywny wypoczynek w Wielkanoc. Ostatnio szczególnie dużym powodzeniem cieszą się zorganizowane wyjazdy autokarowe, z przewodnikiem i ze zwiedzaniem miasta na Jarmarki Wielkanocne do Wiednia i Pragi.

  Noworoczna koncertowa odsłona krakowskiego Teatru Variete to: Queen Tribute, Mateusz Pospieszalski „Quintet” oraz Jaromir Nohavica „Poruba”.

1 2 3 4 5 6
stat4u PortalPOLSKA.pl