Wiele miast (25)

Kursy maturalne angielski – kiedy najlepiej się zapisać?

 
Uczysz się do matury już od dłuższego czasu, starasz się systematycznie pracować nad powtórkami w domu? A może masz problem z motywacją do nauki przed tym ważnym egzaminem? Niezależnie od powodu, warto rozważyć zapisanie się na kursy maturalne z angielskiego, które pomogą w lepszym przygotowaniu.

Reklama
Nauka do matury w szkole językowej

Nauka angielskiego w szkole językowej niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, takie miejsca mają już wypracowany program oraz wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, którzy specjalizują się w nauczaniu na poziomie maturalnym. Wiedza i umiejętności lektorów z pewnością ułatwią zrozumienie trudniejszych zagadnień. Takie osoby będą też w stanie udzielić odpowiedzi na nurtujące pytania oraz skorygować ewentualne błędy w wymowie czy pisowni.
 
Tego typu zajęcia zwykle są prowadzone w kilku osobowych grupach, co dodatkowo stwarza również możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczniami. Co więcej, wspólne konwersacje, dyskusje i praktyka językowa z rówieśnikami mogą znacząco poprawić umiejętności komunikacyjne, a także urozmaicić proces nauki. Warto także wspomnieć, że na lekcjach w szkole językowej panuje inny klimat niż w szkolnej ławce, przez co przygotowanie do matury
z angielskiego przebiega w luźnej i nieformalnej atmosferze.
 
Szukasz kursów maturalnych we Wrocławiu?

Zerknij na ofertę olymp-wroclaw.pl,
szkoły z wieloletnim doświadczenie
w przygotowywaniu do matury.
 

Kiedy zapisać się na kursy?

To, kiedy zacząć naukę angielskiego do matury zależy od indywidualnych preferencji i stylu uczenia się. Niektórzy rozpoczynają powtórki w ostatnim semestrze, a inni już rok wcześniej. Jednak nie należy zwlekać z zapisem, gdy masz zaległości w szkolnym materiale i potrzebujesz dodatkowej pomocy, aby to nadrobić.
 
Jeśli angielski to Twój konik, a potrzebujesz jedyne całościowej powtórki, najlepiej postawić na skoncentrowaną naukę kilka miesięcy wcześniej. Intensywny kurs w ostatnim semestrze klasy maturalnej sprawdzi się tutaj idealnie. Co ważne, te nieco ponad trzy miesiące zajęć w szkole językowej powinny być również połączone z systematyczną nauką w domu.
 
Z kolei jeśli nie czujesz się pewnie, potrzebujesz rozłożenia materiału w czasie lub masz problem z systematycznością, najpóźniej musisz zapisać się na kurs w okolicach rozpoczęcia roku szkolnego w klasie maturalnej. Dzięki temu na spokojnie przyswoisz wiedzę i unikniesz przy tym stresu związanego z nauką na ostatnią chwilę.
 

Nauka angielskiego do matury na poziomie rozszerzonym

Przygotowanie do matury z angielskiego na poziomie rozszerzonym to duże wyzwanie, gdyż wymaga systematyczności i ustalenia odpowiedniego planu działania. W tym przypadku, oprócz opanowania podstawowego materiału szkolnego, kluczowe jest poszerzanie wiedzy za pomocą dodatkowych źródeł, które pozwolą poznać nowe słownictwo i struktury gramatyczne.
 
Mimo, że z zapałem podchodzisz do nauki języków i większość szkolnych zagadnień nie stanowi dla Ciebie problemu, nie wiesz, jak odpowiednio się przygotować? Tutaj z pewnością pomoże Ci kurs w szkole językowej. Postaw jednak na zajęcia indywidualne.

Matura rozszerzona to w dużej części wypowiedź pisemna, której przygotowanie musisz opanować do perfekcji. Aby, to osiągnąć kluczowe jest pełne skupienie na poprawie stylu pisania, a więc pracy indywidualnej z nauczycielem nad ulepszaniem formułowania Twoich myśli. Wybór zajęć grupowych może przynieść nieco słabsze efekty, szczególnie że lektor poświęca mniej czasu konkretnym osobom i dostosowuje program tak, aby można było nad nim pracować wspólnie z innymi słuchaczami.Materiał zewnętrzny.
stat4u PortalPOLSKA.pl