Zdarzenia policyjne

Gliwice

Ostatni miesiąc był najniebezpieczniejszym w ostatnich latach dla motocyklistów na śląskich drogach. W wyniku wypadków drogowych z ich udziałem, życie straciło aż 10 kierujących tymi maszynami. Zmusza to policjantów do większego nadzoru nad tą grupą uczestników ruchu drogowego i jej edukacji.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. 

KGP podsumowała I półrocze 2017 r. Spadająca liczba popełnianych przestępstw przy jednoczesnym wzroście ich wykrywalności, a także wyraźnie mniej ofiar wypadków drogowych, to z jednej strony powód do zadowolenia, z drugiej wyzwanie, by te wskaźniki na koniec roku były jeszcze lepsze. 

Sezon aktywnego wypoczynku nad wodą trwa. Co radzą specjaliści i o czym warto przypomnieć pociechom zanim spakują do torby ręczniki i stroje kąpielowe, by ich kąpiel nie zakończyła się złymi doświadczeniami?

Wydawać by się mogło, że parkowanie jest proste. Tymczasem życie pokazuje, że nie wszyscy kierowcy pamiętają o przepisach, a ich inwencja czasem zaskakuje samych policjantów. O czym warto pamiętać? Co mówią przepisy?

Biuro Komunikacji Społecznej KGP wydało kolejny, czwarty z serii, komiks dla najmłodszych z główną bohaterką kom. Kasią Przygodą. Na ostatniej stronie wydania znajduje się krzyżówka dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat. 

Od niedawna obowiązują nowe uregulowania prawne. Jedno z nich określa odpowiedzialność za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Druga nowelizacja dotyczy kodeksu drogowego i daje policji wyraźne uprawnienie do dokonywania kontroli trzeźwości.

Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o osobach wymagających naszej opieki - dzieciach, niepełnosprawnych czy w zaawansowanym wieku. 

1 2 3 4 5
stat4u PortalPOLSKA.pl