Wiele miast (40)

10. Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

18 października, po raz dziesiąty, obchodzimy Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. W związku z tym, w październiku w całej Polsce odbywają się konferencje, spotkania, happeningi i wystawy związane z tą tematyką.

Reklama
12 października - wykłady ekspertów Rady Europy: Mike Dottridge i  Ryszard Piotrowicz na polskich uczelniach: w Uczelni Łazarskiego, na Uniwersytecie Warszawskim i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.
 
12 października - inauguracja wystawy mobilnej „Różne oblicza handlu ludźmi”.
 
13 października - seminarium współorganizowane przez MSWiA oraz Radę Europy pt. „Zaangażowanie biznesu w przeciwdziałanie handlowi ludźmi do pracy przymusowej”, z udziałem Mike’a Dottridge, Ryszarda Piotrowicza, Zbigniewa Lasocika i Colline Theron. Seminarium odbędzie się w budynku MSWiA w godz. 9:30-15:00.
 
18 października - ogłoszenie konkursu przez MSWiA dla młodzieży na logo/hasło międzyresortowego Zespołu do spraw Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi.
 
18 października, Łódź - marsz przeciwko handlowi ludźmi.
 
19-21 października - odprawa służbowa połączona z warsztatami szkoleniowymi pt. „Praktyczne aspekty zwalczania przestępstwa handlu ludźmi i przestępstw z nim powiązanych” organizowana przez Wydział do walki z Handlem Ludźmi BK KGP dla policjantów z zespołów KWP/KSP, CBŚP z udziałem przedstawicieli MSWiA, Prokuratury Krajowej, KGSG, polskich oficerów łącznikowych i oficerów łącznikowych policji akredytowanych w Polsce oraz organizacji pozarządowych.
 
20 października - 11. konferencja Krajowej Sieci Migracyjnej pt. „Wsparcie dla cudzoziemców - ofiar handlu ludźmi, dobre praktyki mechanizmu referencyjnego”.
 
26 października, Olsztyn - konferencja na temat handlu ludźmi.
 
7 listopada, Lublin - konferencja „Handel ludźmi - prawda czy mit?”. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl