Wiele miast (351)

25 stycznia ogólnokrajowym "Dniem odblasków"

25 stycznia w całym kraju prowadzona była akcja profilaktyczna "Dzień odblasków". Jej celem jest zachęcenie wszystkich użytkowników ruchu drogowego do dbania o wspólne bezpieczeństwo na drogach. Policjanci zarówno pieszym, jak i kierującym przekazywali elementy odblaskowe.

Reklama
25 stycznia ogłoszony został "Dniem odblasków". Jego celem jest promowanie powszechnego używania elementów odblaskowych przez pieszych. Policjanci przekazywali uczestnikom ruchu drogowego odblaskowe opaski. Pieszych zachęcali do ich umieszczania w widocznym miejscu na odzieży. Z kolei kierowcy, którym wręczono odblaski, proszeni są o zatrzymanie pojazdu i przekazanie ich osobie pieszej nieposiadającej takowego elementu.
 
Ten niewielki, lekki i łatwy w użyciu odblask może uratować ludzkie życie na drodze. Jego umieszczenie w widocznym miejscu, pozwala kierującemu w porze nocnej zauważyć osobę wyposażoną w odblask z odległości ok. 150 m. Brak jakiegokolwiek elementu odblaskowego dystans ten skraca do zaledwie 20-30 m. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl