Wiele miast (380)

3 powody, dla których warto wybrać garaż blaszany

Przed każdym posiadaczem samochodu stoi dylemat związany z wyborem odpowiedniego garażu. Garaż musi spełniać swoją podstawową funkcję, jaką jest ochrona auta przed deszczem czy śniegiem.

W dodatku najlepiej, aby był ocieplony, tak by z łatwością móc uruchomić silnik w zimie. Czy da się to wszystko pogodzić nie nadwyrężając swojego domowego budżetu? Przeczytaj o 3 powodach, dla których warto zdecydować się na garaż blaszany.

Reklama
Ochrona auta w niskiej cenie

Popularne „blaszaki” są metalową i lekką konstrukcją, która zabezpiecza nasz samochód. Jakość użytej blachy wpływa na trwałość całego garażu. Jednak, nie ulega wątpliwości, iż materiał jakim jest blacha jest najtańszy. Nie musimy się bać, że blacha szybko ulegnie korozji, gdyż możemy wybrać ocynkowane blachy, które mogą pozostać w niezmienionym stanie nawet 10 lat. Jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem, nie musimy się martwić, że garaż nie będzie na naszą kieszeń. Zakup gotowego garażu z cienkiej i nieocynkowanej blachy to koszt minimalnie przekraczający kwotę 1 tys. złotych. Natomiast garaż wykonany z grubszej i ocynkowanej blachy

to koszt ok. 2,5 tys zł.  

Szybkość montażu i demontażu
 
Montaż takiego garażu jest niezwykle szybki i nieskomplikowany. Decydując się na samodzielną budowę, musimy jednak pamiętać o specjalistycznych urządzeniach, jak spawarka oraz nitownica. Jednakże koszt kupna materiałów nie będzie dużo niższy od kupna gotowego garażu. Natomiast, jeśli chcemy skorzystać z usług firm zajmujących się produkcją i sprzedażą garaży blaszanych np. CGT,
   
możemy liczyć nawet na montaż w ciągu 30 min., od momentu dowozu części garażu na miejsce. Nie dość, że zaoszczędzisz czas, to w ciągu kilkudziesięciu minut możesz cieszyć się nowym zakupem. W dodatku, dzięki swojej lekkiej konstrukcji, w łatwy sposób można przetransportować garaż w inne miejsce posesji.
 
Proste regulacje prawne i zabezpieczenia
 
Budowa garażu blaszanego nie podlega skomplikowanym regulacjom prawnym. Niektóre konstrukcje tego typu mogą zostać wykonane bez pozwolenia na budowę. Jeśli garaż pełni funkcje zabezpieczającą pojazd, musimy zdobyć odpowiednie pozwolenie. Natomiast w przypadku, gdy „blaszak” ma stać się tylko dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym, wystarczy zgłosić ten fakt do odpowiedniego urzędu. Nieprzestrzeganie regulacji wiąże się z odpowiedzialnością karną w formie grzywny. Garaż blaszany stanowi także podstawowe zabezpieczenie przed złodziejami czy wandalizmem.

(ac)




 
stat4u PortalPOLSKA.pl