Toruń
Alarm bombowy ucieszył dzieciaki

12 czerwca, policjanci otrzymali sygnał o podłożeniu ładunku wybuchowego w Szkole Podstawowej nr 35 w Toruniu. Podczas akcji, z budynku wybiegł mężczyzna, który najprawdopodobniej podłożył bombę. Interwencja policjantów z psami szybko doprowadziła do jego zatrzymania.

Reklama
12 czerwca, ok. godz. 9:00, dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o podłożeniu bomby w Szkole Podstawowej nr 35 w Toruniu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczali ewakuację uczniów, kierowali ruchem w pobliżu szkoły i umożliwili zbiórkę w bezpiecznym miejscu.

Tak zaczęły się ćwiczenia z udziałem toruńskich policjantów. W pierwszej kolejności działania funkcjonariuszy polegały na zabezpieczeniu przyległego terenu przed dostępem osób postronnych. Potem na miejsce przyjechali mundurowi z psami służbowymi. Pies przeszkolony do szukania materiałów pirotechnicznych, odnalazł ładunek wybuchowy w jednej z sal lekcyjnych. Podczas akcji z budynku wybiegł mężczyzna, który mógł podłożyć bombę. Ucieczkę uniemożliwił mu inny pies służbowy, przeszkolony do zatrzymywania przestępców. Cała akcja zakończyła się powodzeniem.

Po ćwiczeniach na dzieci czekał pokaz umiejętności psów służbowych. Mundurowi z ogniwa przewodników psów służbowych toruńskiej komendy, zaprezentowali tresurę psów służbowych. Funkcjonariusze tłumaczyli również, jak zachować się podczas spotkania z takim zwierzakiem. (jkd)

 
Reklama_________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Toruniu
    
Tel. (w godz. 7-22) 602 - 740 - 856
do domów, biur, warsztatów itp.
________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl