Wiele miast (36)

Andrzejki w Tarnowie – z noclegiem w Aparthotel Zakątna

 
Pomysł na tegoroczne Andrzejki? W Tarnowie, zaledwie 300 metrów od rynku Starego Miasta zaprasza Aparthotel Zakątna.

Klimat tego miejsca tworzy historyczna, zabytkowa zabudowa rynku z ratuszem z połowy XIV wieku, urok zadbanych kamienic, głównie XIX-wiecznych, w części renesansowych. 

Reklama
Tarnów jest atrakcyjnie położonym miastem, blisko Krakowa i Rzeszowa oraz jest znakomitą bazą wypadową do słynnego “Skamieniałego Miasta” w Ciężkowicach, w góry Beskidu Sądeckiego, do Krynicy-Zdroju, Nowego Sącza, Szczawnicy i Krościenka, Nowego Targu i nawet do Zakopanego.
 
Także łatwo z Tarnowa pojechać do Gorlic, gdzie toczyły się walki jednej z większych bitew
I wojny światowej, a także są do zwiedzania ślady rozwoju polskiego przemysłu naftowego.
W latach 1853–1858 w Gorlicach pracownię miał Ignacy Łukasiewicz, farmaceuta, konstruktor
lampy naftowej, ojciec przemysłu naftowego. Na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Węgierskiej
w Gorlicach można zobaczyć miejsce, gdzie zapłonęła pierwsza na świecie uliczna lampa naftowa.


    Aparthotel Zakątna także mieści się w zabytkowej kamienicy z 1840 roku. Mieści 6 nowoczesnych, przestronnych i starannie wykończonych pokoi i apartamentów urządzonych w różnych stylach europejskich.

Wybrać można apartamenty o charakterze śródziemnomorskim, prowansalskim, skandynawskim, industrialnym, a także glamour i inne. Butikowy charakter obiektu oraz niepowtarzalny rozkład poszczególnych apartamentów daje gościom możliwość wyboru wnętrza zgodnie z własną estetyką i upodobaniami.
 
Noclegi w tarnowskim Aparthotel Zakątna umożliwiają znakomite jednodniowe wycieczki po całym regionie, a dobre połączenie autostradą A 4, także kolejowe z Krakowem zapewnia łatwy dojazd. Nie tylko w Andrzejki liczne kawiarnie i restauracje zapraszają gości Aparthotel Zakątna, wystarczy wyjść na kilkuminutowy spacer z hotelu.

Zachowany jest średniowieczny układ Starego Miasta, a wokół zapraszają restauracje i kawiarenki. Architektura zabytkowej części Tarnowa nazywana jest Perłą Renesansu. 
 
Więcej: www.AparthotelZakatna.pl
Publikacja promocyjna.
stat4u PortalPOLSKA.pl