Wrocław
Areszt pary wynajmującej i okradającej mieszkania we Wrocławiu

Kryminalni Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście zatrzymali parę, która wynajmowała mieszkania, a następnie je okradała i niszczyła znajdujące się w nich mienie. Straty sięgają 10 tys. złotych.

Reklama
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KP Wrocław Śródmieście zatrzymali dwie osoby, podejrzane o okradanie mieszkań i uszkodzenie w nich mienia.

Zatrzymane osoby to 27-letni mężczyzna oraz 35-letnia kobieta.  Policjanci ustalili, że sprawcy wynajmowali mieszkania od prywatnych osób we Wrocławiu. Po wynajęciu lokalu, dokonywali kradzieży jego wyposażenia, a także niszczyli znajdujący się tam sprzęt. Ich łupem padały miedziane instalacje wodne, zawory, liczniki wody, baterie sanitarne, sprzęt AGD, narzędzia oraz inne przedmioty, które można było szybko sprzedać w punktach skupu złomu. Po kradzieży sprawcy opuszczali mieszkania. Straty jakie spowodowali sięgają 10 tys. złotych. Podejrzani dopuszczali się również oszustw w stosunku do właścicieli mieszkań, nie regulując płatności za wynajem.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają, czy w podobny sposób działali również poza Wrocławiem, oraz czy osób poszkodowanych nie jest więcej.

Oboje już usłyszeli 5 zarzutów kradzieży i uszkodzenia mienia, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu kobieta i mężczyzna zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl