Otwock
Areszt za spowodowanie w stanie nietrzeźwości śmiertelnego wypadku drogowego

12 października, wobec 36-letniej mieszkanki gm. Sobienie Jeziory, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 

Reklama
Ostatniego września 36-letnia mieszkanka gm. Sobienie Jeziory poruszała się pojazdem marki Opel. Prawdopodobnie wyjeżdżając z drogi gruntowej na drogę W801, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo poruszającemu się renault. Doszło do zderzenia pojazdów. Pasażer opla, podróżujący ze sprawczynią, w wyniku rozległych obrażeń ciała, poniósł śmierć na miejscu.
 
Policjanci z drogówki z otwockiej komendy natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono, że kierująca oplem kobieta w chwili zdarzenia posiadała w organizmie blisko 4 promile alkoholu. 36-latka trafiła do szpitala.
 
Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego razem z dochodzeniowcami zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutu umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości, doprowadziła do zderzenia pojazdów, w wyniku czego śmierć poniósł pasażer opla.

Prokurator wnioskował o zastosowanie wobec 36-latki środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. 12 października garwoliński sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Najbliższe 3 miesiące mieszkanka gm. Sobienie Jeziory spędzi w jednym z warszawskich aresztów. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 12. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl