Otwock
Areszt za znęcanie się nad rodziną i propozycję przekupstwa policjantów

Otwoccy patrolowcy zatrzymali 44-latka podejrzewanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoja rodziną. Mężczyzna był dobrze znany funkcjonariuszom.

Reklama
Rodzina z Otwocka była znana dzielnicowemu w ramach prowadzonej wcześniej procedury „Niebieskiej Karty”. 44-letni mężczyzna od dłuższego czasu nadużywał alkoholu, a wówczas wszczynał w domu awantury.
 
Z zebranych przez policjantów ustaleń wynika, że wyzywał i ubliżał swojemu ojcu, a wobec żony i pasierba używał siły fizycznej i gróźb karalnych. W ostatnim czasie mężczyzna prawdopodobnie ponownie szarpał ojca, wyganiał z domu kobietę i jej syna, groził pobiciem i pozbawieniem życia. Patrolowcy postanowili zatrzymać 44-latka. Podczas interwencji, awanturnik znieważał mundurowych słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, a następnie naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Kiedy ochłonął, obiecywał policjantom korzyść majątkową, w postaci kilku butelek alkoholu, w zamian za odstąpienie od jego zatrzymania.
 
Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi. Mundurowi przebadali go również na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że mężczyzna posiadał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
 
Dochodzeniowcy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 44-latkowi czterech zarzutów: znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności cielesnej mundurowych, obietnicy udzielenia korzyści majątkowej policjantom w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz znęcania się fizycznego i psychicznego nad ojcem, żoną i pasierbem.
 
Materiały w tej sprawie trafiły do otwockiej prokuratury, która wnioskowała o zastosowanie wobec 44-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w jednym z warszawskich aresztów. 44-latkowi przypisano popełnienie przestępstw, za które górne ustawowe zagrożenie wynosi 10 lat pozbawienia wolności. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl