Starogard Gdański
Bezpieczna droga do szkoły z odblaskami

Policjanci oraz strażnicy miejscy spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim. W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. 

Reklama
6 października, w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", policjanci oraz strażnicy miejscy spotkali się z uczniami PSP nr 1 w Starogardzie Gdańskim.
 
Współpracujący ze sobą na co dzień funkcjonariusze, w trakcie spotkania z pierwszoklasistami, omówili zagrożenia jakie mogą wystąpić w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu. Dzięki prelekcji dzieci dowiedziały się o bezpieczeństwie na drodze. Policjantka omówiła podstawowe znaki drogowe oraz pokazała jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy, a funkcjonariuszka straży miejskiej przypomniała podstawowe numery alarmowe.

Reklama________________________________________________________________________________________

Zakupy 
w Starogardzie Gdańskim

 
 
Tel. (w godz. 6-22) 793 - 793 - 785
 
 
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
_________________________________________________________________________________________________
 
Aby dzieci były bardziej widoczne na drodze, przedstawiciele służb mundurowych wręczyli najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego pulsujące ledowe breloki oraz odblaskowe opaski i worki do butów, których zakup został sfinansowany przez Urząd Miasta w Starogardzie Gdańskim. Do akcji włączyły się także Polskie Składy Budowlane "Mrówka", które również przekazały dzieciom elementy odblaskowe.
 
Wspólne lekcje z mundurowymi były doskonałą okazją do omówienia bezpiecznych zachowań na drodze. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl