Bydgoszcz
Bydgoscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku na ulicy Nakielskiej

58-letnia kobieta zmarła w szpitalu po tym, jak została potrącona przez samochód osobowy. Mężczyzna, który równocześnie z nią przechodził przez jezdnię, nadal przebywa pod opieką lekarzy.

Reklama
15 czerwca, ok. godz. 20:30, dyżurny policji w Bydgoszczy, otrzymał zgłoszenie o wypadku. Natychmiast na ul. Nakielską zostali skierowani policjanci drogówki. Okazało się, że 20-latek kierujący osobowym volvo, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych, kobietę i mężczyznę.

Poszkodowani z licznymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitali. Niestety ok. godz. 22:00, pomimo szybko udzielonej pomocy lekarskiej, 58-letnia bydgoszczanka zmarła. Mężczyzna, który równocześnie z nią przechodził przez jezdnię, nadal przebywa pod opieką lekarzy.

Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz ustalali i przesłuchiwali świadków. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy sprawdzenie nie wykazało, aby kierowca był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. (jkd)
 
    
stat4u PortalPOLSKA.pl