Bydgoszcz
Bydgoscy policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy

Bydgoszczanin odpowie za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych. Na jego trop wpadli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 40 tys. szt. różnych papierosów.

Reklama
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Bydgoszczy, zatrzymali 20-latka podejrzanego o przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do zatrzymania mężczyzny doszło 3 lipca rano, w Bydgoszczy przy ul. Granicznej.

Wcześniej kryminalni, na podstawie zgromadzonych informacji, wytypowali miejsce przechowywania wyrobów tytoniowych. W trakcie realizacji sprawy zauważyli młodego mężczyznę, który wychodzi z wytypowanego przez nich mieszkania. Wówczas funkcjonariusze postanowili go sprawdzić. Jak się okazało, w niesionym przez niego plecaku, miał nielegalne papierosy. Kryminalni sprawdzili też jego mieszkanie. Tam trefny towar wskazał pies służbowy funkcjonariusza z izby celnej, który również brał udział w sprawie. Łącznie zostało zabezpieczonych 40100 szt. różnych marek papierosów, bez polskich znaków akcyzy.

20-latek został zatrzymany i dowieziony do bydgoskiej komendy. Śledczy, na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawili mu zarzut przestępstwa z kodeksu karno-skarbowego, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Funkcjonariusze ustalili, że przestępstwo to mogło narazić Skarb Państwa na uszczuplenie wpływów z podatku akcyzowego w wysokości blisko 50 tys. złotych. (jkd)
Reklama_________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Bydgoszczy
    
Tel. (w godz. 7-22) 602 - 740 - 856
do domów, biur, warsztatów itp.
________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl