Bydgoszcz
Bydgoskie działania "Znak stop"

Pomimo apeli i informacji medialnych o tragicznych zdarzeniach, wielu kierowców nadal lekceważy podstawowe zasady bezpieczeństwa. Policjanci z KMP w Bydgoszczy, wykorzystując Mobilne Centrum Monitoringu, ujawnili popełniane przez pieszych i kierujących wykroczenia, które niejednokrotnie mają tragiczny finał.

Reklama
9 czerwca, od godzin porannych, bydgoscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK, zorganizowali działania pn. "Znak stop", na terenie os. Osowej Góry i Czyżkówka. Do działań zostało wykorzystane Mobilne Centrum Monitoringu. Samochód, „uzbrojony” w oko kamery, odwiedził przejazd kolejowy przy ul. Przejście w Bydgoszczy. Przejazd ten jest strzeżony, ale kierowców obowiązuje stosowanie się do wszystkich znaków, w tym wypadku do znajdującego się tam znaku B-20 "STOP".

Zarejestrowany materiał pokazał, że niektórzy kierowcy nie zwracali uwagi na znajdujące się przed przejazdem oznakowanie, tym samym łamali przepisy i narażali siebie i innych na niebezpieczeństwo. Pracownik rejestrujący zachowanie kierowców, przekazywał informację o osobach ignorujących znak „STOP”. Policyjny patrol zatrzymywał wskazane pojazdy, a ich kierowcy musieli się liczyć z konsekwencjami.

Podczas tych działań funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi czternastu kierowców, a w dwóch przypadkach pouczyli. Bydgoscy policjanci zapowiadają niebawem kontynuację takich działań. (jkd)
Reklama_________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Bydgoszczy
    
Tel. (w godz. 7-22) 602 - 740 - 856
do domów, biur, warsztatów itp.
________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl