Wiele miast (380)

Cenne rady, jak radzić sobie z upałami

Bezchmurne, słoneczne niebo i temperatura powietrza o wartości sięgającej powyżej 30°C, to jeden z czynników mających wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Gdy wsiadamy za kierownicę zadbajmy o naszą sprawność psychomotoryczną, aby uniknąć przykrych sytuacji lub tragedii.

Reklama
Z upalną pogodą mamy do czynienia właśnie teraz. Oto kilka wskazówek poprawiających komfort podróżowania i wpływających na bezpieczeństwo:
- optymalna temperatura w samochodzie powinna kształtować się na poziomie 20-22°C. Zbyt wysoka powoduje niedotlenienie organizmu, dyskomfort psychiczny, a kierowca staje się senny;
- w czasie długiej podróży przewietrz co jakiś czas samochód i pamiętaj o odpoczynku;
- dostosuj prędkość jazdy do panujących warunków drogowych i własnych umiejętności w zakresie techniki kierowania pojazdem;
- pamiętaj o włączeniu świateł mijania i w czasie jazdy korzystaj z pasów bezpieczeństwa;
- wysoka temperatura powoduje, że asfaltowa nawierzchnia drogi staje się mniej przyczepna;
- w każdej chwili warunki drogowe mogą diametralnie się zmienić, mogą pojawić się intensywne opady deszczu i burze, zatem słuchaj meteorologicznych komunikatów radiowych.

Warto zapamiętać tych kilka podstawowych rad. Pomogą nam one bezpiecznie dotrzeć do celu podróży, zwłaszcza teraz podczas letniej aury. (jkd)

stat4u PortalPOLSKA.pl