Kołobrzeg
Centrum Zdrowia i Relaksu Verano - wyjątkowe miejsce w Kołobrzegu

Kołobrzeg jest największym uzdrowiskiem na polskim wybrzeżu oraz jednym z najbardziej znanych kurortów wypoczynkowych w Polsce. Leży w województwie zachodniopomorskim, przy ujściu rzeki Parsęty do Bałtyku.

Reklama
 
Walory uzdrowiskowe Kołobrzegu dostrzegano już na początku XIX wieku. Przełomowym momentem w historii miasta była jednak decyzja z 1872 roku o likwidacji w Kołobrzegu twierdzy wojskowej. Miasto w krótkim czasie stało się kurortem, rozpoczęła się rozbudowa dzielnicy uzdrowiskowej, utworzono park nadmorski.
 
Ważnym punktem kurortu jest nadmorska dzielnica uzdrowiskowa wraz z największym w Polsce portem morskim. Można tu podziwiać zacumowane okręty wojskowe, organizowane są też rejsy wycieczkowe na zabytkowych żaglowcach. Tuż przy porcie usytuowana jest Latarnia Morska z 1945 roku, z której można oglądać piękną panoramę okolicy.

 
 
Kołobrzeg może poszczycić się czystym, bogatym w jod powietrzem i leczniczym klimatem. Doceniają to wczasowicze i kuracjusze, odpoczywający tu każdego roku. Dlatego z kurortem tym nierozerwalnie związane jest doskonale rozwinięte leczenie uzdrowiskowe.
Jednym z wyjątkowych ośrodków w Kołobrzegu, oferujących oprócz noclegów także odnowę biologiczną i kompleksowe usługi sanatoryjne, jest Centrum Zdrowia i Relaksu Verano.

Jest to sanatorium usytuowane w uzdrowiskowej części miasta, w parku nadmorskim, w odległości zaledwie 75 m od morza i piaszczystej plaży. Cztery trzykondygnacyjne pawilony sanatoryjne z balkonami mieszczą się na powierzchni około 4 hektarów, wśród unikalnej, bujnej zieleni. Wszystko to sprawia, że centrum Verano jest doskonałym miejscem nie tylko do odzyskania pełni zdrowia i sił, ale także aktywnego wypoczynku i relaksu dla całej rodziny.

 
Bogata oferta ośrodka sanatoryjnego obejmuje pobyty wczasowe, weekendowe, kompleksowe leczenie uzdrowiskowe oraz wczasy odchudzające.
 
Centrum Verano od 1966 roku specjalizuje się w leczeniu schorzeń układów: ruchu, oddechowego,
krążenia oraz wydzielania wewnętrznego.

W ofercie zabiegów można znaleźć:
 
- inhalacje,
 
- krioterapię,

- laseroterapię,

- magnetoterapię,

- masaże: klasyczne, mechaniczne, pneumatyczne, wodne,

- ultradźwięki,

- zabiegi ciepłolecznicze, prądowe, światłoczułe, wodolecznicze.
   

Centrum Zdrowia i Relaksu Verano objęte jest patronatem Akademii Medycznej w Poznaniu oraz posiada certyfikaty ISO. Ośrodek zapewnia idealne warunki do poprawy stanu zdrowia, relaksu i odprężenia niezależnie od pory roku. Oferuje połączenie kołobrzeskiego mikroklimatu z bogatym wyborem zabiegów leczniczych i aktywnych form wypoczynku.

(ac)

 
stat4u PortalPOLSKA.pl