Wiele miast (351)

Chłodzenie i ogrzewanie klimatyzacją - jak przygotować klimatyzator do sezonu zimowego?

Upalne lata, a w zimie nieraz ekstremalnie niskie temperatury zachęcają do instalowania tych urządzeń. Dogrzewasz zimą dom klimatyzatorem?

Zobacz, jak przygotować klimatyzację przed pierwszymi dniami niskich temperatur. Jak powinien wyglądać profesjonalny serwis klimatyzatora? Co należy zrobić przed rozpoczęciem sezonu zimowego? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym tekście. Czytaj dalej!

Reklama
W naszych mieszkaniach, biurach, sklepach, galeriach handlowych i innych pomieszczeniach coraz powszechniej montowane są klimatyzatory. Automatyczne utrzymywanie stałej, zadanej przez użytkowników temperatury i poziomu wilgotności powietrza z pewnością bardzo poprawia komfort codziennego życia.


Ogrzewanie klimatyzacją jesienią i zimą

Klimatyzator możemy wykorzystać jako pompę powietrza, dzięki której ogrzejemy powietrze w domu lub mieszkaniu. W ten sposób dogrzejesz pomieszczenie przed sezonem zimowym, w chłodne jesienne dni, albo też wiosną, kiedy chcesz podnieść temperaturę w domu, kiedy sezon grzewczy dobiegnie już końca.

Ogrzewanie klimatyzacją to niezawodny sposób na dogrzanie budynku wtedy, kiedy pojawia się potrzeba szybkiego poodniesienia poziomu ciepła i komfortu termicznego w domu.

Wiodącą firmą tej branży jest Centrum Rekuperacji, które realizuje usługi doradztwa, montażu i serwisem klimatyzacji. - Swoje działania opieramy na rzetelności i nowoczesnych technologiach oraz najwyższej jakości urządzeniach znanych producentów – podkreślają specjaliści Centrum Rekuperacji z siedzibą w Łodzi, czyli w centrum kraju, co ułatwia instalowanie systemów w każdym regionie Polski. - Wykonujemy instalacje klimatyzacji na obszarze całego kraju.


Profesjonalny serwis klimatyzacji

Tak zaawansowane technologicznie urządzenia, stale pracujące, całodobowo i całorocznie wymagają oczywiście opieki technicznej, co jakiś czas. Specjaliści Centrum Rekuperacji podpowiedzą, jak przygotować klimatyzację przed zimą, szczególnie, kiedy ogrzewamy klimatyzatorem mieszkanie, co wymienić, co sprawdzać.

Urządzenia klimatyzacyjne będą służyły dłużej i ze stałą efektywnością i niezawodnością, dzięki profesjonalnej konserwacji klimatyzatora po sezonie letnim i przed zimą. Specjaliści Centrum Rekuperacji wykonują nie tylko usługi doradztwa co do wyboru odpowiedniego wariantu klimatyzatorów, wykonanie projektu instalacji i montaż, ale także opiekę serwisową. 

– Przeprowadzamy serwis klimatyzacji gwarancyjny, pogwarancyjny, a także sezonowe przeglądy urządzeń – zapewniają specjaliści techniczni. - Zapewniamy pełen serwis urządzeń i instalacji, zarówno w okresie gwarancyjnym, jak i po zakończeniu gwarancji. Prace serwisowe są organizowane tak, aby użytkownicy klimatyzowanych pomieszczeń mieli zapewnioną kompleksową obsługę od momentu zgłoszenia usterki, aż do jej całkowitego usunięcia. Dla wygody użytkowników, prace serwisowe wykonywane są w miejscu, gdzie jest zamontowane urządzenie.


3 etapy przeglądu klimatyzacji

Przegląd serwisowy klimatyzacji powinien obejmować przynajmniej te 3 podstawowe etapy:

- kontrola stanu instalacji w poszukiwaniu wycieków i uszkodzeń mechanicznych;

- wymiana zapchanych filtrów do klimatyzacji;

- czyszczenie i odgrzybianie instalacji.

Z klimatyzacji należy usunąć zalegające pyły, kurz i bakterie oraz grzyby. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się zdrowym, czystym i ciepłym powietrzem z klimatyzacji w okresie zimowym i wiosennym!

(ac)Publikacja promocyjna, we współpracy z firmą Centrum Rekuperacji.
stat4u PortalPOLSKA.pl