Wiele miast (2)

Ciekawie o bezpieczeństwie

Funkcjonariusze Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie przez cały rok dbają o bezpieczne wybory najmłodszych nie tylko nad wodą, ale także w codziennym, szkolnym życiu. 

Reklama
Po wakacjach w KRP w Warszawie zrobiło się bardzo gwarno. Prawie codziennie zwiedzają go wycieczki ze szkół podstawowych i przedszkoli. Policjanci starają się by te wizyty na długo zapadły w pamięć dzieciom. Przekazywanie zasad bezpieczeństwa przypomina tu zabawę. Każde dziecko otrzymuje też edukacyjny upominek, a pamiątkowe zdjęcie to już tradycja.
 
Od początku września, gdy woda w Wiśle spadała z każdym dniem, policjanci rzeczni przeprowadzili kilkanaście spotkań z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych. Z uwagi na piękną pogodę lekcje z bezpieczeństwa odbywały się nie tylko w sali odpraw komisariatu. Spacer nad Wisłę też dostarcza wielu ciekawych wiadomości.
 
Dzieci zwiedzając komisariat poznawały go od podszewki. Wodna policja to szczególne miejsce, gdzie oprócz tradycyjnego sprzętu policyjnego można zobaczyć łodzie motorowe, poduszkowce oraz quady.
 
Uczniowie z chęcią poznają historię komisariatu oraz specyfikę jego pracy, szczególnie gdy opowiada o tym sympatyczny Kapitan Wyderka czy Pies Ratownik Maykel. Spotkanie z nowofundlandem - psem ratownikiem okazało się wielką niespodzianką dla uczniów jednej ze szkół podstawowych z Bemowa. W trakcie zajęć, oprócz wysłuchania zaleceń przewodniczki psa, można było go także pogłaskać.
 
O bezpieczeństwie na drodze przypominamy głównie przedszkolakom. Mają oni wtedy szansę zaczarować swoje opiekunki w policjantki. Wielokrotnie okazuje się, że było to ich skryte marzenie z dzieciństwa... Cennych rad w tym zakresie udziela ulubieniec maluchów - Spongebob. Bezpieczna droga z radami Spongeboba uczy najmłodszych podstawowych zasad poruszania się po drodze, zachowania w aucie i bezpiecznej jazdy rowerem.
 
Edukacja od najmłodszych lat przynosi największe korzyści. Podczas spotkań z policjantami dzieci nabierają zaufania do munduru. Uczą się, jak wzywać pomoc i nie bać się poprosić o pomoc funkcjonariuszy, gdy będzie im ona potrzebna. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl