Toruń
Codziennie dziesięć patroli więcej

Dzięki podpisanemu porozumieniu Prezydenta Miasta w Toruniu, Michała Zaleskiego i Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu, insp. Antoniego Stramek - od początku marca codziennie na ulicach Torunia, służbę pełni 10 patroli więcej.

Reklama
Dokument dotyczy współpracy z magistratem, który przekazał na rzecz komendy środki w kwocie 375 tys. zł na dodatkowe patrole. Od początku marca do końca maja, policjanci zrealizowali 1036 dodatkowych służb na rzecz mieszkańców  miasta.

Planujemy, że w ramach współpracy i przekazanych przez magistrat pieniędzy, funkcjonariusze zrealizują w br. blisko 2900 dodatkowych służb. Zgodnie z oczekiwaniami społecznymi są to umundurowane patrole piesze. Funkcjonariusze są kierowani w głównej mierze w miejsca najbardziej zagrożone. Dodatkowe patrole  można spotkać na terenie Starego Miasta oraz podczas imprez organizowanych w naszym mieście.

W ramach zrealizowanych od początku marca do końca maja 1036. dodatkowych służbach patrolowych, policjanci wylegitymowali 5722 osoby. 986 razy byli wzywani na interwencję, zatrzymali 34 sprawców przestępstw, 25 osób poszukiwanych oraz 80 osób nietrzeźwych. Ukarali 992 osoby za popełnione wykroczenia. Policjanci w trakcie odbytych służb, skontrolowali 2398 pojazdów i  zatrzymali 115 dowodów rejestracyjnych. (jkd)
Reklama_________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Toruniu
    
Tel. (w godz. 7-22) 602 - 740 - 856
do domów, biur, warsztatów itp.
________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl