Wiele miast (21)

Czarter jachtów na Mazurach

 
Kiedy po ciężkich miesiącach w pracy przychodzi czas urlopu, musimy się zdecydować jaki sposób wypoczynku będzie dla nas odpowiedni. Możliwości mamy wiele i wszystko zależy tylko od tego czy wolimy wylegiwać się na plaży, czy spędzać aktywnie czas podczas górskich wycieczek.

Co jednak w przypadku gdy po wielu godzinach spędzonych na przeglądaniu ofert, dalsze poszukiwanie właściwego miejsca przyprawia cię o ból głowy? A może by tak rzucić wszystko i wyjechać na mazury?

Reklama
Kraina wielkich jezior oferuje wiele możliwości spędzenia wypoczynku. Jedną z nich jest możliwość czarteru jachtu i zachwycanie się wiatrem, słońcem i wodą, a przy okazji swobodne odkrywanie nowych miejsc. Jeżeli uważasz, że taki sposób spędzenia urlopu jest dla Ciebie, odwiedź stronę czarter4u.pl, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat czarteru jachtów.

    Jeżeli zdecydujemy się na taką formę wypoczynku, pozostaje nam wybór odpowiedniego jachtu. W ofercie firmy znajdziemy m.in. takie modele jak Maxus 26 Evo czy Maxus 28. Jacht Maxus 26 Najemnik
to nowoczesny jacht linii evo. Jeżeli szukamy czegoś wygodnego a jednocześnie odpowiadającego trendom na rynku żeglarskim, będzie to idealna opcja. 


Jacht wyróżnia szczególny styl pokładu, subtelnie wydłużona powierzchnia oraz niespotykane dotychczas rozwiązanie łączenia kadłuba z pokładem.  

Dodatkowym atutem jest zwiększone bezpieczeństwo, które gwarantuje dodatkowe wzmocnienie konstrukcyjne. Wnętrze jachtu zostało zabezpieczone przed dostawaniem się do niego wody i deszczu. Pozostałe dwa modele, które warto rozważyć przy wyborze to Maxus 28 Partyzant oraz Maxus 28 Autsajder. Oba przeznaczone są dla 8 osób, posiadają w pełni wyposażony kambuz oraz WI-FI. Jacht Partyzant charakteryzuje się dużym kokpitem oraz nowoczesną linią pokładu. Natomiast jacht Autsajder poosiada tylko jedną zabudowaną koję, co ułatwia poruszanie się po pokładzie większej ilości osób.
 
 
Kiedy już wybierzemy odpowiedni środek transportu, możemy rozpocząć swoją podróż po mazurskich jeziorach. Wartą poleceniem trasą jest odcinek Giżycko – Węgorzewo. Nad Kanałem Giżyckim znajduje się most obrotowy, który stanowi ciekawą atrakcję turystyczną. Po przepłynięciu kanału, trafiamy na kompleksu jezior także zwany jako Mamry, gdzie będziemy mogli kontemplować przyrodę oraz podziwiać krajobrazy. Końcowy etap szlaku prowadzi rzeką Węgorapą i Kanałem Węgorzewskim.
 
Inną, ale równie ciekawą opcją będzie wybór trasy Giżycko – Mikołajki. Jest to najdłuższy szlak żeglowny, który liczy sobie ponad 37 km i prowadzi przez południową oraz środkową część Krainy Wielkich Jezior. Wybierając ten wariant natrafimy na jedno z największych jezior w Polsce – jezioro Niegocin. Dookoła jeziora położonych jest wiele ośrodków turystycznych takich jak  Giżycko, Wilkasy, Rydzewo, Grajwo czy Bystry. Zwieńczeniem trasy będzie Jezioro Mikołajskie oraz miasto Mikołajki, które  są nazywane przystanią Żeglugi Mazurskiej.
 
Jeżeli chcesz spędzić urlop w niecodzienny sposób, podziwiając krajobrazy a jednocześnie cenisz sobie komfort, niezależność oraz odrobinę adrenaliny, czarter jachtu będzie dla Ciebie najlepszą opcją na spędzenie wolnego czasu. Bogata oferta pozwoli na wybór tego odpowiedniego. Przygotuj się na niezapomniane wrażenia podczas poznawania mazurskich atrakcji oraz doskonalenia umiejętności żeglarskich. 
stat4u PortalPOLSKA.pl