Wiele miast (351)

Czego nie może zabraknąć w pokoju nastolatka?


Urządzenie pokoju nastolatka z punktu widzenia rodzica może wydawać się sporym problemem. Podpowiadamy, na co warto zwrócić wtedy uwagę!

Aranżacja pokoju dla nastolatka bez jego udziału to chyba najgorszy pomysł – rodzice muszą pamiętać przede wszystkim o tym, że ich dzieci w nastoletnim wieku mają
już swój gust i chcą mieszkać w pokoju, który będzie stylowy
i dopasowany do nich.

Reklama
Nie ma nic gorszego niż meble młodzieżowe wybrane przez rodziców bez wcześniejszej konsultacji! Zatem wtedy, gdy chcemy zdecydować się na remont pokoju młodzieżowego
albo zamierzamy urządzić go w nowym domu czy mieszkaniu, pamiętajmy o tym, aby decyzję konsultować z lokatorem tego pokoju.
 
 
Przestrzeń do wypoczynku, nauki i zabawy
 
W pokoju nastolatka powinny znaleźć się zasadniczo trzy główne przestrzenie – ta przeznaczona do wypoczynku, do nauki oraz do zabawy.
   
Przestrzeń do wypoczynku to łóżko – najlepiej postawić na większy, bardziej komfortowy model. Znajdująca się obok szafka nocna albo stolik będą wtedy bardzo pomocne.
 
Przestrzeń do nauki to biurko z krzesłem.
Nie oszczędzajmy na zakupie dobrego krzesła biurowego – powinno być ergonomiczne, aby nie powodować bólu kręgosłupa. Biurko powinno dawać również odpowiednia przestrzeń na komputer oraz na inne potrzebne przedmioty.

Nie zapominajmy też o przestrzeni do przechowywania, na przykład o regałach, komodzie, szafkach.
 
Z kolei przestrzeń do zabawy powinna pozwalać na relaks i rozrywkę, także ze znajomymi. Właśnie dlatego meble młodzieżowe do pokoju nastolatka warto uzupełnić też o miejsce do siedzenia – samo łóżko i krzesło biurkowe to często za mało. Warto zatem dobrać także inne siedziska, na przykład popularne obecnie pufy.
 

Nie zapominajmy o detalach
 
Przy aranżacji pokoju nastolatka nie możemy również zapominać o ważnych detalach. Warto wskazać tutaj przede wszystkim na oświetlenie oraz na dekoracje.
 
W pokoju nastolatka oprócz lampy głównej powinny znaleźć się też lampa biurkowa oraz lampka przy łóżku – stolikowa albo podłogowa. Dekoracje warto dobierać wspólnie, na przykład mogą być to stylowe plakaty na ścianach.

Więcej: www.agatameble.pl

 
stat4u PortalPOLSKA.pl