Wiele miast (374)
Czy powinniśmy wiedzieć ile zarabia sąsiad?

Do Superstacji zaproszono Wincentego Elsnera z Twojego Ruchu, który na antenie podzielił się pomysłem na to, co trzeba zrobić, aby wszystkim żyło się lepiej. Polityk powiedział, iż każdy z nas za pomocą internetu powinien mieć dostęp do realnych zarobków swojego sąsiada.

Reklama
- ,,Ideałem byłoby, gdyby w ogóle płace były jawne. Aby każdy mógł się dowiedzieć nie tylko ile poseł zarobił, ale dowiedzieć się, ile sąsiad na przykład zarobił’’- tłumaczył Elsner. Przekonanie, że informacje o zarobkach wszystkich ludzi powinny być publikowane w internecie, polityk argumentował lepszymi stosunkami międzyludzkimi. - ,,Jeżeli byśmy znali wzajemnie własne płace, to wówczas zarówno w stosunkach wewnątrz zakładu pracy, jak i w stosunkach towarzyskich czy koleżeńskich zdecydowanie łatwiej by nam się żyło’’- mówił z przekonaniem poseł Twojego Ruchu.

Z opinią Wincentego Elsnera nie zgodzili się Rafał Grupiński, szef PO oraz Dariusz Joński, rzecznik SLD. Według nich pomysł nie należy do mądrych, a Polacy mieliby powód do kłótni na temat kto ile zarabia.

Polacy z utęsknieniem czekają na to, kiedy któryś z polityków zaskoczy społeczeństwo logicznymi rozwiązaniami problemów z jakimi się borykają, jednak słuchając wypowiedzi posła Elsnera utwierdzają się w przekonaniu, iż złudne są to nadzieje.

Źródło: http://ZielonyDziennik.pl

stat4u PortalPOLSKA.pl