Otwock
"Dam wam 2000 złotych i puścicie mnie wolno"

Policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie zatrzymali 50-letniego mężczyznę. Kierowca opla jest podejrzewany o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i nakłanianie funkcjonariuszy do naruszenia przepisów prawa, w zamian za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej. 

Reklama
Opel  prawdopodobnie brał udział w kolizji drogowej. Kierujący oplem otarł bok innego pojazdu, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Powiadomieni przez świadka funkcjonariusze, natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy kolizji. Kierujący oplem, na widok radiowozu, usiłował zmienić kierunek jazdy. To wzbudziło czujność policjantów. Karczewscy mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę opla.
 
50-latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania zaskoczył mundurowych, ponieważ okazało się, że kierowca wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zgodnie z procedurą zatrzymali mężczyznę.
 
Mieszkaniec Otwocka, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swój czyn, prawdopodobnie obiecywał policjantom 2 tys. zł w zamian za odzyskanie prawa jazdy i puszczenie go wolno.
 
50-letni mężczyzna odpowie nie tylko za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, ale również za nakłanianie policjantów do naruszenia przepisów prawa, w zamian za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej.
 
Materiały sprawy trafiły do otwockiej prokuratury. Prokurator zastosował wobec 50-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Przestępstwo korupcyjne zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
 
 
stat4u PortalPOLSKA.pl