Myślenice
Debiut literacki Pauliny Ptasińskiej z Zakliczyna


Przedwczoraj miał miejsce debiut literacki początkującej pisarki, mieszkającej w gminie Siepraw, Pauliny Ptasińskiej.

Biorąc pod uwagę sytuację na polskim rynku wydawniczym, jest to duży sukces, gratulujemy tym bardziej, iż jest to członkini naszej małej, gminnej społeczności.

Reklama
Książka pt. Wesele, została wydana przez wydawnictwo Novae Res z Gdyni, promujące polskich autorów. Życzymy szczęścia i kolejnych sukcesów. Krótko opisując naszą debiutantkę, jest to młoda, dwudziestopięcioletnia dziewczyna z Zakliczyna, która wciąż udowadnia że możemy robić to, co chcemy, wszystko zależy od nas.Paulina posiada tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości, aktualnie jest na końcowym etapie studiów magisterskich, na kierunku politologii. Prowadzi dom i wychowuje dwuletniego syna, oprócz tego wraz z mężem prowadzi sklep internetowy oraz lokal gastronomiczny.

Zakliczyn, mała wieś, licząca około dwa tysiące sto mieszkańców, wchodząca w skład gminy Siepraw. Są tu liczne zabytki, które wszyscy dobrze znamy, w środku tej małej czarującej wioski mieszkam ja, Paulina Ptasińska. Przebywając w tak urokliwym miejscu, można uwierzyć, iż marzenia się spełniają.Kocham książki, poświęcam im każdą wolną chwilę, mnóstwo czytam, ale też i piszę… któregoś dnia wysłałam mój tekst do paru wydawnictw. Kiedy po paru tygodniach przyszła odpowiedź, iż chcą wydać mój tekst, reakcja była zupełnie inna niż się spodziewałam. Zamiast skakać z radości, zaniemówiłam, spełnia się moje marzenie – pomyślałam, chociaż w dalszym ciągu nie wierzyłam.

Dziś, kiedy trzymam w dłoni moją pierwszą, mam nadzieję że nie ostatnią, książkę, jestem szczęśliwa i dumna z tego, iż zawalczyłam o własne marzenia i udowodniłam, że każdy może osiągnąć, to czego pragnie, trzeba tylko coś w tym kierunku zrobić. Cieszę się też, że jestem tu gdzie jestem, w naszej gminie, gdzie wszyscy mnie wspierają i gratulują.


    OD NIENAWIŚCI DO MIŁOŚCI TYLKO JEDEN KROK

Karolina przerywa studia medyczne w USA i wraca do Polski, aby wziąć ślub ze swoim narzeczonym. Z konieczności Alicja poznaje brata narzeczonego siostry, Wiktora, bogatego faceta z Waszyngtonu, przypisując mu zbytnią dumę i próżność. Kiedy dowiaduje się, że mężczyzna próbował doprowadzić do zerwania zaręczyn Karoliny i Maćka, jej niechęć osiąga apogeum. Jednak w trakcie organizacji wesela siostry, życie Ali obraca się do góry nogami i zmusza do zamiany szarego kostiumu pani prawnik na letnią sukienkę. Co z tego wyniknie?

Źródło: http:www.siepraw.dbv.pl

stat4u PortalPOLSKA.pl