Bydgoszcz
Działania bydgoskich policjantów

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, przeprowadzili na terenie miasta działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach, ukierunkowane zarówno na kierujących jak i pieszych.

Reklama
Podczas działań pn. "Komórka", funkcjonariusze reagowali na wykroczenia polegające na używaniu przez kierowców telefonów komórkowych w sposób niezgodny z przepisami. Policjanci w ramach akcji wylegitymowali 127 osób, w 36 przypadkach kierowcy korzystający z telefonów komórkowych niezgodnie z przepisami zostali ukarani mandatami karnymi, a 41 osób zostało pouczonych.

Działania pn. "Czerwone światło, przejście w miejscu niedozwolonym" ukierunkowane były na przeciwdziałanie niestosowaniu się przez pieszych do znaków lub sygnałów drogowych. Podczas działań mundurowi wylegitymowali 182 osoby, z czego 34 zostały ukarane mandatami karnymi, a w 95 przypadkach funkcjonariusze zastosowali pouczenie.

Podczas działań pn. "Pasy bezpieczeństwa", policjanci reagowali na wykroczenia polegające na niekorzystaniu przez kierowców z pasów bezpieczeństwa. Podczas działań funkcjonariusze wylegitymowali 203 osoby, w 58 przypadkach kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, natomiast  41 osób zostało pouczonych.

Tego typu akcje prowadzone są cyklicznie i mają na celu ograniczenie ilości zdarzeń drogowych. (jkd)
Reklama_________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Bydgoszczy
    
Tel. (w godz. 7-22) 602 - 740 - 856
do domów, biur, warsztatów itp.
________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl