Wiele miast (351)

Elegancki obrus na stół – wybór nie tylko na święta! Jak dobrać odpowiedni obrus?

 
Obrusy wykonane są z tkanin jedwabnych, lnianych lub bawełnianych, a także z tkanin sztucznych (tzw. obrusy plamoodporne) w jednolitych kolorach, różnokolorowe,
ze wzorami żakardowymi, drukowane lub haftowane,
a bardziej dekoracyjne z koronek. Na uroczyste okazje przeważnie wykorzystuje się białe obrusy.

Reklama
Obrus to zwykle tkanina lub dzianina, używana do przykrycia stołu, zwykle na czas posiłków lub dla podkreślenia rangi uroczystości. Pełni funkcję dekoracyjną i ochronną.
 
Eleganckie Obrusy - My Honey Home na stole to tradycja, która przetrwała dekady. Jest nieodzownym dodatkiem dekoracyjnym w stylowo urządzonym salonie.
 

Jest stół musi być obrus - Moda na kolory i wzory obrusów
 
Czy stół musi być na co dzień przykryty obrusem? Jeśli zależy ci na stworzeniu eleganckiego wnętrza, to jak najbardziej tak. Stół bez obrusa wygląda jak roboczy, można przy nim pracować, ale przy takim stole nie zjemy obiadu i nie posadzimy gości.
 
W sklepie My Honey Home oferowane są obrusy białe, grafitowe, granatowe i inne w uniwersalnych kolorach, które bez trudu uda się dopasować do wnętrz w różnym stylu. Są to obrusy w bardzo modną kratę, idealne do wnętrz rustykalnych oraz obrusy z dekoracyjnymi paskami, które świetnie sprawdzą się między innymi we wnętrzach w stylu glamour.
 
Większość modeli wygląda blado i pusto bez odpowiedniego nakrycia w postaci obrusu na stół.
 
 
 
Stół jest meblem użytkowym, rzadziej elementem dekoracyjnym
 
Zdecydowana większość stołów projektowana jest z myślą o nakrywaniu ich obrusem. Stąd mało wyszukane wzory blatów, nie zawsze symetryczne i nie zawsze jednolite.
 
Co nie znaczy, że nie ma stołów, które można zaprezentować bez nakrycia. Są, ale jest ich zdecydowanie mniej. Są też okazje, które wręcz wymagają eleganckiego nakrycia. Dlatego warto mieć w domu kilka stylowych obrusów na zmianę i wykorzystywać je w zależności od okazji.
 
Elegancki, wyprodukowany z tkaniny dekoracyjnej obrus, jako istotny element każdej jadalni.
 
Obrus na stole w jadalni to nie przywilej, ale obowiązek. Dekoracyjne obrusy lniane, które są oferowane w sklepie My Honey Home zostały uszyte z tkanin utkanych w manufakturze tureckiej, znanej z wysokiej jakości produkowanych tekstyliów. Len jest tkaniną naturalną, bardzo poszukiwaną ze względu na jakość premium. Lniane obrusy ładnie układają się na stole, miękko opadają na boki. Warto zwrócić uwagę na obrusy haftowane i koronkowe. Ich delikatny wygląd sprawia, że są to idealne obrusy na co dzień, ale mogą być wykorzystywane także jako obrusy świąteczne.
 
 
Tekstylia dekoracyjne w formie obrusu, które powinny znaleźć się w każdym domu
 
Obrusy nowoczesne mogą przyjmować różnoraki wygląd, ale zawsze łączy je jedno – wysoka jakość tkaniny. Dobre materiały obrusowe charakteryzują się łatwością utrzymania w czystości i łatwością prasowania. Nie ma nic gorszego niż obrus z wyraźnymi, trudnymi do rozprasowania zagnieceniami.
 

Obrusy wykonane z tkanin plamoodpornych
 
Wypadki przy stole mogą zdarzyć się każdemu. Wiemy o tym, dlatego wśród naszych propozycji nie mogło zabraknąć obrusów plamoodpornych. Rozlany sok lub czerwone wino nie będą spędzać snu z powiek. Wystarczy przetrzeć taki obrus jednorazowym ręcznikiem i z powrotem będzie czysty.
 
 
Obrusy świąteczne - różne rozmiary, wzory i kolory w My Honey Home

Obrusy świąteczne to osobna kategoria obrusów. Ich nieskazitelna biel dekorowana dyskretnymi aplikacjami czyni te obrusy wyjątkowymi. Jeśli okazja nie wymaga kładzenia białego obrusa, oferowane są inne obrusy – skrzące się srebrem, urzekające głębią granatu. Bez trudu można je dopasować do kolorystyki innych dodatków, pledów, poduszek, ręczników, ceramiki. Wszystkie łączy wysoka jakość i bardzo duża różnorodność.
 

Nowoczesne obrusy i bieżniki – dekoracje stołu
 
Dekoracja stołu to nie tylko duży obrus. Czasem wystarczy mały bieżnik, by całkowicie odmienić wygląd stołu i salonu. Ale uwaga – bieżnik nie nadaje się na samodzielne nakrycie stołu w jadalni. Można przykryć nim stół w salonie, ale w jadalni obowiązkowo trzeba położyć obrus i dopiero na nim bieżnik lub serwety My Honey Home.
 
Serweta to rodzaj ozdobnego nakrycia stołu, od obrusa odróżniająca się tym, że nie jest przeznaczona do spożywania na nim posiłków.
 
Niektóre wzory serwet nazywane są również bieżnikiem. Często bardzo ozdobne, np. koronkowe. Duża serweta może nakrywać cały stół, mniejsza może także leżeć na jego części, np. pośrodku. W zależności od lokalnych obyczajów, czasem serwetami nakrywane bywają także inne niż stół meble lub przedmioty. 
stat4u PortalPOLSKA.pl