Wiele miast (40)

Fizjoterapia a przepuklina kręgosłupa

 
Odczuwasz częste i silne dolegliwości bólowe kręgosłupa, spowodowane przepukliną? Doskonałym rozwiązaniem problemów w walce z chorobą może okazać się profesjonalna rehabilitacja w Warszawie, która regularnie stosowana, pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie bez uciążliwego bólu pleców.

Reklama
Fizjoterapia Warszawa a przepuklina kręgosłupa

Dolegliwości kręgosłupa pojawiają się zwykle u osób starszych, jednak coraz częściej zdarza się, że również u ludzi młodych rozwijają się zwyrodnienia lub przepukliny. Z pozoru błahe objawy, których zazwyczaj nie zauważamy bądź ignorujemy, z czasem dają o sobie znać coraz częściej, zamieniając delikatne skurcze na ciężki do wytrzymania i ostry ból. Mimo że większość z nas stara się żyć aktywnie, rekreacyjne uprawianie sportów wcale nie hamuje rozwoju zwyrodnień.

Dlaczego? Otóż przez większość czasu w ciągu dnia przesiadujemy w pracy przed komputerem, wymuszając nieodpowiednią postawę ciała, po czym wracamy do domu i zmęczeni, zalegamy na kanapie do późnych godzin wieczornych. Siedzący tryb życia wzbudza wśród środowisk naukowych wiele kontrowersji i jest określany mianem cichego zabójcy, który stopniowo i niezauważalnie degeneruje nasze tkanki kostne, stawy i kręgosłup. Weekendowe spacerowanie czy wizyty na siłowni raz w tygodniu nie cofną powstałych już zmian w kręgosłupie, jednak mimo to, warto zastanowić się nad zmianą dotychczasowego stylu życia i stopniowo wprowadzać więcej ruchu, pilnować prawidłowej postawy podczas pracy przed komputerem oraz postawić na konsultacje u wykwalifikowanego fizjoterapeuty w Warszawie.

 
 
Czy rehabilitacja w Warszawie może zahamować powstawanie zwyrodnień i przepukliny kręgosłupa?

Niezależnie od tego, czy Twoje dolegliwości dopiero zaczynają się rozwijać, czy są już w dość zaawansowanym stadium- zawsze warto zdecydować się na profesjonalną konsultację i udać się na fizjoterapię w Warszawie. Wykwalifikowany specjalista, zapoznawszy się z wynikami Twoich badań, dokona wywiadu, który pomoże mu zgłębić wiedzę na temat Twoich problemów zdrowotnych, po czym zaproponuje najbardziej korzystną formę rehabilitacji w Warszawie. Dolegliwości kręgosłupa potrafią być bardzo dokuczliwe, co powoduje, że zwykłe, rutynowe, codzienne czynności zaczynają nam sprawiać problem, a swobodne poruszanie się zaczyna być coraz bardziej uciążliwe. Zwyrodnienia, które tworzą się na przestrzeni lat bądź przepukliny, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie, to bardzo poważne choroby, którym należy stawić czoło jak najszybciej.

Profesjonalna rehabilitacja w Warszawie i regularne ćwiczenia, dopasowane indywidualnie do pacjenta potrafią zdziałać naprawdę wiele i hamują rozwijanie się obrzęków czy degradację krążka międzykręgowego.
 

Dlaczego warto udać się na fizjoterapię w Warszawie przy przepuklinie kręgosłupa?

Przepuklina kręgosłupa, niezależnie czy jest to odcinek szyjny, piersiowy czy lędźwiowy, jest bardzo uciążliwą dolegliwością, która wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale również utrudnia prawidłowe funkcjonowanie. Siedzący tryb życia niestety sprzyja rozwojowi takich zwyrodnień i obrzęków, a nieprawidłowa postawa podczas pracy przed komputerem przyczynia się do zwiększenia ryzyka powstania przepukliny w odcinku szyjnym.

Rehabilitacja w Warszawie ma na celu zahamowanie pogłębiania się problemu i poprawę stanu zdrowia pacjenta. Regularne ćwiczenia, odpowiednie masaże, wyciąg i zabiegi rehabilitacyjne mogą znacznie spowolnić rozwój przepukliny, a nawet ją zahamować. Niestety, powstałych już zmian nie cofnie nawet najlepszy fizjoterapeuta w Warszawie, ale mimo to warto zdecydować się na konsultację i poprawić swój komfort życia.

 
 
Czy rehabilitacja w Warszawie jest niezbędna w walce z rozwojem przepukliny kręgosłupa?

Przyczyn powstawania przepuklin kręgosłupa może być naprawdę wiele- począwszy od siedzącego trybu życia, który degraduje nasze tkanki kostne i powoduje zanik mięśni, przez pracę w nieodpowiedniej pozycji, skończywszy na dźwiganiu wielkogabarytowych ciężarów i zbyt intensywny wysiłek. Każda z tych czynności może wpłynąć na rozwój przepukliny, dlatego też warto zawczasu zadbać o swój kręgosłup. Jeśli lekarz zdiagnozuje u nas przepuklinę bądź jej początki, doskonałym rozwiązaniem w walce z jej dalszym rozwojem jest profesjonalna fizjoterapia w Warszawie, bez której leczenie takich zwyrodnień jest niemożliwe. Pomijając proces rehabilitacji, skazujesz się nie tylko na przewlekłe, silne i dokuczliwe bóle, ale również przyczyniasz się do rozwoju choroby, której końcowym etapem jest niestety skomplikowana operacja.

Więcej: Fimedica.pl 

 
stat4u PortalPOLSKA.pl