Starogard Gdański
Fizyka i chemia w pracy policjanta

Mundurowi ze Starogardu Gdańskiego wzięli udział w wydarzeniu popularno-naukowym pn. "II Kociewski Festiwal Nauki". W spotkaniu z uczniami policjanci zaprezentowali praktyczne aspekty wykorzystywania wiedzy i nauki w codziennej służbie policyjnej.

Reklama
Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja osiągnięć naukowych, artystycznych, edukacyjnych, sportowych oraz technologicznych.
 
4 października funkcjonariusze skorzystali z zaproszenia do uczestnictwa w "II Kociewskim Festiwalu Nauki". Warsztaty z udziałem mundurowych odbyły się w Pomorskiej Szkole Wyższej. W ramach tego przedsięwzięcia starogardzcy policjanci spotkali się z uczniami klas V i VII z czterech szkół podstawowych i zaprezentowali praktyczne przykłady zastosowania osiągnięć naukowych w codziennej służbie policyjnej. 

Reklama________________________________________________________________________________________

Zakupy 
w Starogardzie Gdańskim

 
 
Tel. (w godz. 6-22) 793 - 793 - 785
 
 
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
_________________________________________________________________________________________________
 
W trakcie prowadzonych warsztatów technik kryminalistyki przedstawił różne sposoby zabezpieczania śladów kryminalistycznych. Funkcjonariusz podkreślił, że fizyka i chemia w pracy policjanta ma bardzo szerokie zastosowanie, począwszy od zabezpieczania śladów linii papilarnych, poprzez wykrywanie śladów krwi, DNA oraz identyfikację broni palnej.
 
Każdy z uczestników warsztatów mógł osobiście zabezpieczyć ślady daktyloskopijne. Spotkania z mundurowymi cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, o czym świadczy szereg zadawanych pytań. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl