Mińsk Mazowiecki
Funkcjonariusze z "Patrolu Szkolnego" prowadzą pogadanki dla pierwszoklasistów

Funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego pełnią nie tylko służby prewencyjne w rejonie placówek oświatowych. Policjantka i strażnik miejski działają aktywnie w szkolnej profilaktyce, poprzez realizację szeregu spotkań i pogadanek dla dzieci oraz młodzieży szkolnej.

Reklama
Policjanci z wydziału do spraw wykroczeń, nieletnich i patologii ściśle współpracują ze Strażą Miejską z Mińska Mazowieckiego. Funkcjonariusze realizują zadania edukacyjne na tematy związane z bezpieczeństwem w szkole i w domu. Ostatnio zaplanowano i zorganizowano cykl spotkań w szkołach podstawowych, przeznaczonych dla pierwszoklasistów.
 
Głównym tematem realizowanego projektu edukacyjnego jest bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły, w domu i w samej szkole. Podczas prelekcji st. sierż. Dominika Witek oraz strażnik Robert Szostak zwracają dzieciom uwagę na właściwe zachowanie na przejściach dla pieszych oraz poszanowanie rówieśników i pozostałych uczniów w szkole. Celem akcji jest uzmysłowienie pierwszoklasistom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo, czyli zdrowie i życie oraz jak unikać niebezpiecznych dla nich sytuacji.
 
Policjantka i strażnik miejski przeprowadzili już spotkania w szkołach podstawowych nr 2 i 5. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________

stat4u PortalPOLSKA.pl