Wiele miast (8)

Górski Szosowy Wyścig Kolarski Wysowa 2017: kto najlepszym góralem wśród amatorów?

 
Ciężkie rundy, strome podjazdy, zawrotne tempo na zjazdach oraz finisz pod górę. W Wysowej trzeba będzie dać z siebie wiele, by powalczyć o zwycięstwo. Ale dzięki temu sukces będzie smakował wybornie.
 
Już 27 sierpnia w tej małopolskiej miejscowości odbędzie się Wyścig Kolarski Wysowa 2017.

Reklama
Do udziału zaproszeni są ambitni amatorzy, gotowi do zmierzenia się z urozmaiconymi rundami przygotowanymi przez organizatorów. Czekające wyzwanie jest o tyle ciekawsze, że zawodnicy pokonają trasę Górskich Szosowych Mistrzostw Polski. Satysfakcja na mecie gwarantowana.

Do wyboru są dwa dystanse, liczące odpowiednio 75 i 50 kilometrów. Każdy z dystansów składa się z 25-kilometrowych rund oraz dojazdu do mety o tej samej długości. Podczas rundy trzeba 

    będzie pokonać przede wszystkim dwa ciężkie podjazdy. Być może to właśnie tam rozegrają się losy wyścigu? 

Jeśli do ucieczki nie dojdzie na trudnych wzniesieniach, wtedy o wszystkim rozstrzygną ostatnie odcinki. Nie ma co liczyć na sprinterski finisz: meta znajduje się na górze, dlatego myślący o zwycięstwie kolarze muszą zachować siły w nogach na końcowe kilometry.
 
W Beskidach zapowiada się więc rasowe ściganie, które powinno skusić wszystkich żądnych wrażeń kibiców.

Wywalczony w Wyścigu Kolarskim Wysowa 2017 tytuł najlepszego górala-amatora będzie stanowił wyborne zakończenie wakacyjnego sezonu. Nie tylko dla zwycięzcy, ale również dla wszystkich, którzy spróbują swych sił w tym wyzwaniu, wjazd na metę w Wysowej stanie się ukoronowaniem wszystkich przejechanych kilometrów, wylanych litrów potu oraz godzin spędzonych na siodełku.
 
Do startu można zapisywać się na stronie www.GorskieSzosowe.pl w zakładce „Zgłoszenia”, a także w dniu wyścigu (w niedzielę, 27 sierpnia) osobiście na Stadionie LKS w Uściu Gorlickim między 10.00 a 13.45.
 
 
Program Wyścigu Kolarskiego Wysowa 2017 – 27 sierpnia 2017
 
10.00 – 13.45 – zapisy w Biurze Zawodów na Stadionie LKS w Uściu Gorlickim

14.00 – start w Uściu Gorlickim dla kategorii wiekowych Młodzież, Dwudziestolatkowie, Trzydziestolatkowie i Czterdziestolatkowie (2 rundy 25 km + dojazd 25 km)

14.50 – start w Uściu Gorlickim dla kategorii wiekowych Pięćdziesięciolatkowie, Seniorzy i Kobiety (1 runda 25 km + dojazd 25 km)

16.15 – meta w Wysowej-Zdrój
 
Dystanse: 75 km i 50 km
 
 
Więcej informacji na www.GorskieSzosowe.pl 
stat4u PortalPOLSKA.pl