Toruń
Groził, szarpał i bił

Toruński sąd aresztował mężczyznę, który groził i szarpał swoją żonę oraz pobił jej znajomego. 33-latek usłyszał od śledczych z Komisariatu Policji w Lubiczu 6 zarzutów, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Reklama
23 czerwca, policjanci z Komisariatu Policji w Lubiczu doprowadzili do Sądu Rejonowego w Toruniu sprawcę, któremu zarzucili dokonanie sześciu przestępstw. Prokurator wnioskował o jego tymczasowe aresztowanie. Materiały zebrane przez śledczych, dały sądowi podstawę do aresztowania mężczyzny na kolejne 3 miesiące.

Do zdarzenia, które było przyczyną jego zatrzymania doszło 18/19 czerwca, ok. północy. Do dyżurnego policji w Lubiczu, zgłosiła się kobieta zamieszkała w gm. Lubicz, która poinformowała, iż będąc w mieszkaniu została zaatakowana przez swojego męża, który do wcześniejszej sprawy o znęcanie się nad rodziną, miał orzeczony sądowy zakaz zbliżania się. Pomimo tego, w nocy poprzedzającej zgłoszenie ok. godz. 23:30, mężczyzna wszedł do jej mieszkania i zaczął szarpać ją oraz znajdującego się w tym czasie w jej domu znajomego. Pomimo wielu próśb nie opuścił mieszkania i groził kobiecie oraz jej koledze. Przed opuszczeniem domu skradł telefon komórkowy, wart kilkaset złotych, należący do  znajomego zgłaszającej.

22 czerwca, ok. godz. 1:00, kryminalni z Lubicza zatrzymali 33- latka, który od kilku dni nie stawiał się na policyjny dozór, nałożony na niego jeszcze do sprawy znęcania się nad rodziną. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie woreczek, w którym było ponad 9 gramów białego proszku. Wstępne policyjne testy, wykonane na zabezpieczonym środku, wykazały obecność amfetaminy. Podczas przeszukania należącego do niego audi, funkcjonariusze odnaleźli telefon komórkowy skradziony 19 czerwca oraz 0,25 grama marihuany. Mężczyzna usłyszał 6 zarzutów. Grozi mu do 5 lat więzienia. (jkd)
Reklama_________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Toruniu
    
Tel. (w godz. 7-22) 602 - 740 - 856
do domów, biur, warsztatów itp.
________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl