Wiele miast (351)

Grzałki przemysłowe Sinkoplex – uznanego lidera w branży urządzeń grzewczych

 
Sinkoplex już od 1971 roku dostarcza niezawodne urządzenia grzewcze. Zajmuje się produkcją i dystrybucją różnego rodzaju grzałek.

Dzięki sprawdzonym metodom produkcji grzałki Sinkoplex wykazują się stabilnością pracy, a także zaskakującą odpornością na korozję oraz różnego rodzaju niesprzyjające czynniki środowiskowe.

Reklama
Sinkoplex zajmuje się produkcją i dystrybucją różnego rodzaju grzałek, wytwarzanych z dbałością o najwyższą jakość i wytrzymałość produktu oraz łatwość i bezpieczeństwo jego użytkowania. Dzięki wykorzystywaniu wysokiej klasy materiałów produkcyjnych urządzenia grzewcze Sinkoplex osiągają doskonałe parametry. Połączenie wysokiej klasy materiałów ze sprawdzonymi metodami produkcji pozwala tworzyć wyroby o doskonałych parametrach.
 
- Jesteśmy firmą wielopokoleniową, łączącą poszanowanie tradycji z otwartością na najnowsze rozwiązania technologiczne – podkreślają specjaliści Sinkoplex. - Wiedza specjalistyczna i doświadczenie pozwalają nam za każdym razem oddawać do rąk klienta produkt najwyższej próby.
 
Wyroby Sinkoplex posiadają liczne certyfikaty, w tym dotyczące przestrzegania rygorystycznych norm w zakresie jakości produktu oraz ochrony środowiska. Marka Sinkoplex w szybkim czasie zyskała renomę niezawodnego partnera na rynku polskim i międzynarodowym. Może poszczycić się między innymi certyfikatami TÜV CERT, ISO 9001, ISO 14001 oraz PN-EN 60335-1:2004.
 
Firma Sinkoplex stawia na dynamiczny rozwój, aby spełniać wszelkie wymagania swych licznych klientów. W zakładzie produkcyjnym powstają nowe, personalizowane rozwiązania grzewcze, które skutecznie podnoszą nie tylko temperaturę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, ekonomię i komfort pracy. - Nie ma dla nas zleceń zbyt dużych, trudnych, skomplikowanych czy zbyt małych – uzupełniają specjaliści Sinkoplex. - Realizujemy zarówno produkcję seryjną, jak i jednostkową. Możemy stworzyć nawet jedno urządzenie o parametrach dokładnie odpowiadających danemu zadaniu.
 
Obecnie grzałki produkowane przez Sinkoplex eksportowane są do Łotwy, Rumunii, Węgier, Słowacji oraz Litwy. Wszędzie tam marka Sinkoplex kojarzona jest z niezawodnością.
 

Grzałki ceramiczne
 
Grzałka ceramiczna służy do ogrzewania płyt i form do wysokich temperatur. Grzałka płaska ceramiczna posiada elementy grzejne w postaci drutów i taśm oporowych nawijanych na izolatorze mikanitowym.
 
Charakterystyka grzałek ceramicznych:
 
moc: 10 W/cm2
 
napięcie: wg wytycznych
 
temperatura pracy: 650 stopni C
 
szerokość min.: 18 mm
 
długość: 4000 mm
 
grubość: 5-10 mm
 
Parametry każdorazowo są dostosowywane do specyficznych potrzeb odbiorców produkcji.
 

Grzałki rurkowe
 
W produkcji grzałek rurkowych wykorzystywana jest technologia walcowania, która wpływa
na duże zagęszczenie tlenku magnezu. Dzięki temu grzałka rurkowa osiąga wysoką moc w stosunku do powierzchni, co znacząco ulepsza jej parametry oraz wydłuża żywotność.
 
Znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, a zwłaszcza w branży spożywczej,
gdzie służą do ogrzewania cieczy, w przemyśle chemicznym, obuwniczym, meblowym, odlewniczym, farmakologii, przemyśle tworzyw sztucznych, motoryzacyjnym, gdzie służą we wtryskarkach i formach.
 
Dzięki zastosowaniu stalowej osłony w gatunku AISI 304, grzałki mogą pracować nawet w agresywnym środowisku. Wysokogatunkowa ceramika pozwala na osiągniecie dużych mocy
i wysokich temperatur na powierzchni grzałki. Odpowiednio gęste uzwojenie elementu oporowego zapewnia równomierną temperaturę na całej powierzchni. Indywidualny projekt uzwojenia elementu oporowego pozwala na wykonanie otworów lub wycięć dokładnie według zapotrzebowania.
 
Istnieje możliwość zabudowania w grzałce czujników temperatury (Termopary J lub K).
W grzałkach ceramicznych można zastosować radiator aluminiowy, który pozwala na pracę
w sekcjach grzewczo-chłodzących.
 

Grzałki płaskie mikanitowe
 
Grzałka płaska mikanitowa służy do podgrzewania form, płyt grzewczych i innych elementów płaskich. Istnieje możliwość kształtowania do powierzchni ogrzewanego elementu (grzałki mikanitowe kątowe). Grzałka płaska mikanitowa charakteryzuje się tym, że elementami grzejnymi w niej są druty i taśmy oporowe nawijane na izolatorze mikanitowym.
 
Dzięki zastosowaniu stalowej osłony w gatunku AISI 304, grzałki mogą pracować nawet w agresywnym środowisku. Odpowiednio gęste uzwojenie elementu oporowego zapewnia równomierną temperaturę na całej powierzchni. Indywidualny projekt uzwojenia elementu oporowego pozwala na wykonanie otworów i wycięć dokładnie według zapotrzebowania zleceniodawcy.
 
Wyjście prądowe z grzałki wykonywane jest z żyły niklowej w izolacji z włókna szklanego. Istnieje możliwość zabudowania w grzałce czujników temperatury (Pt100, Termopary J lub K, wyłącznik bimetaliczny). W grzałkach mikanitowych można zastosować radiator aluminiowy, który pozwala na pracę w sekcjach grzewczo-chłodzących.
 
(ac)Publikacja promocyjna.
stat4u PortalPOLSKA.pl