Wiele miast (374)

Internauci wybiorą własną Fasadę Roku 2014

Konkurs Fasada Roku 2014 wystartował 1. września 2014 roku. Architekci, inwestorzy, wykonawcy oraz właściciele i zarządcy nieruchomości mogą zgłaszać do konkursu realizacje, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń mija 31. marca 2015. Zwycięzców wyłoni Jury złożone z architektów, osób zawodowo związanych z branżą budowlaną i architektoniczną oraz przedstawicieli mediów branżowych. Podobnie jak w poprzednich edycjach głosowanie odbędzie się także wśród internautów. Osoby, które odwiedzą portal www.fasadaroku.pl będą mogły oddawać głosy na najlepsze ich zdaniem obiekty. Budynek, który zyska największą ich ilość otrzyma „Wyróżnienie Internautów”.

Reklama
Realizacje zgłoszone do konkursu Fasada Roku 2014 są prezentowane na stronie internetowej www.fasadaroku.pl. Dzięki temu każdy internauta może obejrzeć wszystkie obiekty i zagłosować na najlepsze z nich. Wszystkie zgłaszane budynki przyporządkowywane są na bieżąco  do jednej z 5 kategorii konkursowych: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, „Budynek niemieszkalny” i „Budynek po renowacji”. Internauci mogą oddać swoje głosy na jeden wybrany obiekt w każdej kategorii. Czyli łącznie każdy internauta może wybrać nawet 5 obiektów (tyle ile jest kategorii). Plebiscyt internautów trwa od 1. października 2014 do 30. kwietnia 2015. Uczestnicy głosowania, których wytypowane obiekty w trzech kategoriach pokryją się z werdyktem konkursowego Jury, otrzymają nagrody rzeczowe od firmy Baumit. Budynek, który zyska największe uznanie wśród internautów otrzyma „Wyróżnienie Internautów”. Nagroda zostanie przyznana w każdej kategorii. Nagrodzone realizacje będą prezentowane na stronie www.fasadaroku.pl oraz na łamach mediów architektonicznych, budowlanych i lokalnych.
 
-Zwycięzców konkursu Fasada Roku rokrocznie wybiera Jury złożone z wybitnych architektów oraz osób zawodowo związanych z branżą budowlaną. Od kilku lat swoją opinię mają możliwość wyrażać także internauci, którzy wybierają obiekty, jakie ich zdaniem zasługują na wyróżnienie. Popularność plebiscytu wśród gości portalu rośnie z edycji na edycję. Dlatego też postanowiliśmy, że również tym razem internauci będą mogli przyznać swoje wyróżnienie. Jesteśmy ciekawi ich opinii, a co za tym idzie wyboru tej najpiękniejszej fasady. Jak pokazują wyniki poprzedniej edycji, werdykt Jury oraz internautów był podobny. Czy tak samo będzie tym razem – przekonamy się o tym już w połowie 2015 roku - mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.
 
Konkurs Fasada Roku jest autorskim projektem firmy Baumit, zainicjowanym w 2007 roku. po to, aby nagradzać architektów, inwestorów i wykonawców, którzy wykażą się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością w projektowaniu elewacji budynków z zastosowaniem produktów i technologii Baumit. Od ubiegłego roku konkurs posiada również swoją międzynarodową odsłonę czyli Baumit Life Challenge, który pozwala rywalizować najpiękniejszym elewacjom m.in. z Czech, Węgier, Słowacji, Bułgarii oraz Polski o tytuł najlepszej europejskiej fasady. Gala finałowa pierwszej edycji konkursu odbyła się w Wiedniu w Muzeum Sztuki Użytkowej.
 
www.fasadaroku.pl 
www.baumit.com  
 
Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 20 lat, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie produkcji i sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych, (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje także m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych, materiały do renowacji zabytków, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. 
 
Rafał Wójcicki, 
GutPR
stat4u PortalPOLSKA.pl