Wiele miast (351)

Internetowy sklep zielarski Biomedicum: z suplementami i witaminą C nie straszna jesień i zima

Właśnie mija tzw. “babie lato”, jesienna zmiana
czasu i zaraz czekają nas pochmurne dni listopadowe,
z deszczem i zimnym wiatrem, potem śnieg i pełna zima. No i sezon przeziębień i grypy.

Dlatego zapewniajmy naszemu organizmowi witaminy, aby łatwiej przejść tę trudniejszą część roku.
 
Propozycje witamin i suplementacji, czyli walki z zagrożeniem przeziębień eksponuje znany internetowy sklep zielarski Biomedicum.

Reklama
Myvita — witamina C dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Witamina C
   to jeden z najważniejszych związków chemicznych, który powinniśmy dostarczać organizmowi. Bierze udział w wielu procesach, niezbędnych do utrzymania ciała w stanie homeostazy. Choć mitem jest, że jej główną zaletą jest skrócenie objawów chorobowych w trakcie infekcji wirusowej, jej niedobór może prowadzić do obniżenia odporności.

Ponieważ ludzki organizm, w odróżnieniu od wielu roślin czy zwierząt, nie potrafi samodzielnie produkować witaminy C, jej podaż wraz z pożywieniem jest niezwykle istotna. Warto wprowadzić do diety takie produkty jak acerola, brokuły, cytrusy, truskawki, czarna porzeczka, natka pietruszki czy papryka.
 
Wśród suplementów z witaminą C poleca internetowy sklep zielarski Biomedicum produkty sprawdzonych producentów — Myvita oraz Solgar.
 
 
W jakich procesach bierze udział witamina C?

Badania naukowe udowadniają, że suplementacja witaminy C co prawda nie przyspiesza walki z przeziębieniem, ale jest ważna. Bowiem bez kwasu L-askorbinowego niemożliwa byłaby synteza kolagenu, szybkie gojenie się ran, skóra wysychałaby, a organizm bardzo szybko przeszedł procesy starzenia. Witamina C wspomaga również aktywację enzymów oraz wpływa na stabilizowanie ludzkiej psychiki w depresyjnym okresie jesieni i zimy. Przeciwdziała stanom zapalnym w jamie ustnej i rozwojowi próchnicy. Niedobór tego związku prowadzi do szkorbutu, a także osłabienia naczyń krwionośnych.

 
Suplementacja witaminy C

Jeśli cierpimy na brak odpowiedniej ilości witaminy C w organizmie, warto skorzystać z suplementacji. Badania wykazały, że najlepsze wchłanianie gwarantuje kwas L-askorbinowy pochodzenia naturalnego, choć syntetycznie pozyskany również spełnia swoje zadanie. Do najbardziej sprawdzonych produktów należy Solgar — witamina C oraz Myvita. Chociaż nadmiar witaminy C jest wydalany z organizmu wraz z moczem, nieprawdą jest, że nie można jej przedawkować. Znaczne przekroczenie dawki dobowej może skutkować nudnościami oraz pogorszeniem samopoczucia. Z dawek wyższych niż 500 mg na dobę powinny zrezygnować osoby cierpiące na kamicę nerkową.
 
Aby móc cieszyć się pełnią sił witalnych — warto wprowadzić w swoje życie zdrowe nawyki — aktywność sportową, zbilansowaną dietę, ale też — zadbać o przemyślaną suplementację. W sklepie zielarskim online oferowane są produkty wysokiej jakości tworzone przez firmy o sprawdzonej renomie. Klienci znajdą tutaj zarówno krajowych, jak i zagranicznych producentów.
 
Wśród wielu ciekawych propozycji produktowych oferowane są preparaty produkowane przez Swanson, MyVita, ViVio, Puritan's Pride, Medicaline i wiele innych. Zioła, witaminy, minerały - wszystko co pozwala zadbać o pełnię sił witalnych, wspomaga regenerację po chorobie oraz dostarcza organizmowi niezbędnych do życia elementów. .

 
Suplementy dla wegan, które pomagają dbać o środowisko

W związku z rosnącą świadomością ekologiczną oferta internetowy sklep zielarski Biomedicum zawiera także suplementy oraz witaminy dla wegan. Roślinne preparaty nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają żadnych składników takiego pochodzenia. Dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie chcą lub nie mogą przyjmować preparatów zawierających dodatki takie, jak np. żelatyna wołowa. Wśród proponowanych produktów są w e-sklepie Biomedicum artykuły przeznaczone dla kobiet, mężczyzn, dzieci, seniorów, alergików, cukrzyków, tych, którzy na co dzień zmagają się ze stresem lub osób pragnących zadbać o piękny wygląd.

Materiał zewnętrzny.
stat4u PortalPOLSKA.pl