Mińsk Mazowiecki
„Jabłuszko i cytrynka” z udziałem policjantów i strażników miejskich

W dziewiątej edycji profilaktyczno-prewencyjnej akcji pod hasłem „Jabłuszko i cytrynka”, zorganizowanej przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulejówku, wzięli udział policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi. 

Reklama
Celem akcji było uświadomienie kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie i respektowanie przepisów ruchu drogowego, w szczególności w rejonie placówek oświatowych.
 
Silna policyjna drużyna z mińskiej komendy wsparła uczniowskie przedsięwzięcie organizowane od 9 lat w rejonie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulejówku, mieszczącej się przy ul. Okuniewskiej. Wspólnie z policjantami w akcję włączyli się strażnicy miejscy z Sulejówka i Mińska Mazowieckiego. Zaangażowali się również dzielnicowi z KP w Sulejówku oraz policjantka zajmująca się szkolną profilaktyką.
 
Założenia tej akcji nie zmieniły się od lat. Kontrolowani kierowcy otrzymywali od dzieci słodkie jabłuszka albo szklankę kwaśnego soku z cytryny. Jabłuszka były przeznaczone wyłącznie dla wzorowych kierowców. Natomiast ci, którzy dopuścili się drobnych przewinień wypijali sok z cytryny.
 
Nad prawidłowym przebiegiem IX edycji czuwała nauczycielka Agnieszka Wanke, której towarzyszyły dwie uczennice z klasy drugiej i czwartej.
 
Policjanci apelują do dyrekcji szkół o rozważenie organizowania podobnych akcji i happeningów. Funkcjonariusze, szczególnie ci, którzy na co dzień realizują zadania w ramach patrolu szkolnego, jeżeli będzie tylko taka potrzeba, zawsze chętnie wspomogą tego rodzaju przedsięwzięcia. Takie akcje jak ta, służą przede wszystkim dobru i bezpieczeństwu dzieci oraz młodzieży.
 
„Jabłuszko i cytrynka” ma już swoją zasłużoną historię i wieloletnią tradycję. Za rok zapewne będzie jej X edycja, podczas której na pewno nie zabraknie naszych dzielnych policjantów. To wspaniałe przedsięwzięcie niech będzie wzorem dla innych szkół i placówek oświatowych. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________

stat4u PortalPOLSKA.pl