Wiele miast (351)

Jak rozliczyć swój e-pit? To proste niż myślisz.


W dobie pandemii nasze wizyty w urzędach, w tym także w urzędzie skarbowym, zostały ograniczone do minimum. Usługa E pit została po raz pierwszy udostępniona jeszcze w 2019 roku. Dzięki temu podatnicy, którzy z niego korzystają, mogą bardzo łatwo oraz szybko rozliczyć swój podatek.

System umożliwiający rozliczenie podatku pit jest bardzo prosty oraz intuicyjny. Z jego obsługą poradzi sobie każdy podatnik.

Reklama
Dlaczego warto skorzystać z usługi e-pit?

Dzięki systemowi jesteśmy w stanie rozliczyć nawet te najprostsze dochody, jak i najbardziej skomplikowane. System wyróżnia się przede wszystkim prostotą oraz funkcjonalnością.

Przed rozliczeniem swojej deklaracji E Pit należy pamiętać o przygotowaniu wszystkich danych dotyczących przychodów w danym roku. Należy także przygotować wszystkie odpowiednie dokumenty, które są potrzebne na przykład do zastosowania ulg.

System przekazuje nasze zeznanie podatkowe do urzędu skarbowego. Użytkownik otrzymuje oficjalne urzędowe poświadczenie odbioru złożonego zeznania.
   

Proces złożenia deklaracji E Pit jest bardzo prosty. Przede wszystkim system obsługuje wszystkie druki PIT wraz z niezbędnymi załącznikami. Spośród wielu tysięcy pytań zadaje tylko te najbardziej potrzebne, dzięki czemu podatnik nie ma niepotrzebnych wątpliwości. Deklaracje należy zapisać i najlepiej wydrukować oraz zachować w bezpiecznym miejscu.

System przechowuje je przez 5 lat. Niepotrzebna jest znajomość żadnych ustaw ani języka prawnego. Następnie należy już jedynie przez Internet wysłać swój swoje zeznanie do urzędu skarbowego.


    Co ważne, graficzna strona systemu została również dopracowana z myślą o wszystkich użytkownikach Internetu. Duża symbole graficzne oraz proste pytania dadzą możliwość każdemu rozliczania się przez Internet.

Podatnicy bardzo chwalą sobie taki rodzaj składania deklaracji. Przede wszystkim dlatego, że nie trzeba już martwić się o godziny spędzane w kolejkach w urzędzie skarbowym.

Deklarację 
e-pit możemy złożyć z każdego miejsca na ziemi.
 

System e-pit to świetne rozwiązanie dla każdego
 
Każdy z nas może w łatwy i prosty sposób rozliczyć swoje zeznanie pit przez Internet. Warto jednak pamiętać, że w kwestii PIT 2023 wprowadzono wiele zmian. Najważniejszą z nich jest modyfikacja terminów podatkowych. Rozliczenie PIT 2023 będzie miało jeden termin dla wszystkich podatników. Niezależnie od tego, czy chcemy zrobić to przez Internet, czy w urzędzie skarbowym, należy złożyć deklarację maksymalnie do 30 kwietnia 2023 roku. Tym samym rozliczamy wszystkie nasze dochody, które uzyskaliśmy w 2022 roku.

Szczegóły: 
https://urzad.skarbowy.online/e-pity/

Opcja złożenia deklaracji przez Internet jest więc także dobrą dla tych, którzy nieco się spóźnią i nie będą już mieli czasu, by wybrać się do urzędu. W dosłownie kilkanaście minut możemy rozliczyć swoje dochody za ubiegły rok. Warto przemyśleć to już wcześniej i zacząć przygotowywać i odpowiednio zabezpieczyć wymagane dokumenty. Dzięki temu oszczędzimy sobie stresu wiosną 2023 roku.
 
Wielu z nas odzwyczaiło się już od kilkugodzinnych wizyt w urzędzie oraz ręcznego wypełniania wielu wniosków. Składanie deklaracji PIT wielu kojarzyło się bardzo źle. Od 2019 roku nieco się to zmieniło i coraz więcej osób korzysta z deklaracji e-pit. Doceniają tę możliwość przede wszystkim za prostotę oraz wygodę. Bez konieczności wychodzenia z domu, wypełniania wielu wniosków, możemy się rozliczyć. System na pewno będzie zyskiwał na popularności, zwłaszcza ze względu na wysoką jakość obsługi użytkowników oraz gwarancję bezpieczeństwa.


Materiał zewnętrzny
stat4u PortalPOLSKA.pl