Wiele miast (345)
Jak wybrać dobrego lekarza specjalistę?

Niestety nie na wszystkie problemy zdrowotne zaradzi lekarz pierwszego kontaktu. Często musimy wybrać się do specjalisty, który zaradzi na konkretny problem w ramach swojej dziedziny.

Reklama
Rodzaje specjalistów
Jednym z najczęściej odwiedzanych lekarzy specjalistów są ginekolodzy. Panie wiedzą jak ważna jest profilaktyka chorób kobiecych. Dzięki regularnym wizytom wiele z nich można wykryć w stadium początkowym, a wtedy nawet w przypadku zmian nowotworowych istnieją wysokie szanse na pełne wyleczenie.

Młodzi ludzi często kierują swoje kroki do lekarza dermatologa, aby pozbyć się zmory nastolatków – trądziku. Miejsce to powinni jednak odwiedzać również dorośli, zwłaszcza osoby posiadające znamiona barwnikowe. Dermatolog kontroluje ich wygląd i stan, jest w stanie zauważyć wszelkie niepokojące objawy, które mogą świadczyć na przykład o nowotworze.

Wielu Polaków, zwłaszcza tych w starszym wieku, zmaga się z poważnymi chorobami serca. Wizyty u kardiologa są więc dla nich obowiązkowe. Odpowiednie leczenie wpływa na poprawę kondycji, a także zapobiega dalszym zmianom, które mogłyby prowadzić na przykład do zawału.

Coraz więcej osób decyduje się również skorzystać z pomocy psychologów. Zgłaszają się do nich z różnego typu problemami – depresją, nerwicą, lękami. Minęły czasy, gdy z problemami zdrowotnymi próbowaliśmy sobie poradzić sami, w zaciszu naszego domu. Dziś nie boimy się skorzystać z pomocy specjalistów.

Gdzie szukać lekarzy?
Znalezienie dobrego lekarza nie jest dziś rzeczą trudną. Można w tym celu korzystać z doświadczeń naszych znajomych, którzy zmagali się z podobnym problemem zdrowotnym.

Wiele możliwości daje nam również Internet. W sieci informacje o lekarzach specjalistach znajdziemy na forach, a także specjalistycznych portalach o tematyce medycznej.

W tym celu możemy zajrzeć na przykład na stronę ranking.abczdrowie.pl. Przy nazwisku lekarza znajdziemy tu gwiazdki, które związane są z ilością pozytywnych głosów. Nie sugerujmy się jednak nimi tak od razu.

Często maksymalna ocena nie jest w pełni miarodajna, ponieważ opiera się na głosach małej liczby osób. Dlatego sprawdźmy, ile osób oceniło pracę danego lekarza i poczytajmy opinie, które mu wystawiono.

Źródło: http://ZielonyDziennik.pl
stat4u PortalPOLSKA.pl