Wiele miast (351)

Jak wybrać odzież roboczą?Odzież robocza oraz zaopatrzenie w nią zatrudnionych to prawdopodobnie jeden spośród niezwykle popularnych obszarów połączonych z pracą przełożonych w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Jak wybrać odzież roboczą dla zatrudnionych?

Reklama
Dobierając właściwą odzież roboczą bądź ochronną, musimy odpowiedzieć sobie na jedno niezwykle istotne pytanie: gdzie oraz w jakich warunkach odzież ochronna robocza będzie stosowana i jakie partie ciała winna chronić. Podczas doboru należałoby zwrócić także uwagę
na materiał z jakiego zrobiona jest odzież ochronna.
 
Odzież BHP, więc jaka?

Przy zatrudnianiu pracownika, przymusem pracodawcy jest to, żeby zagwarantować mu ekwiwalent w formie odzieży oraz obuwia roboczego dopasowanego do wykonywanych poprzez niego obowiązków. Jest to niewątpliwie zależne od właściwości pracy oraz warunków w jakich będzie ona robiona oraz przeważnie nieodzowność takiego stroju pochodzi bezpośrednio z przepisów BHP.

Pirat.waw.pl - polski producent odzieży BHP


Odzież robocza a ochronna

Ochronna oraz robocza odzież niejednokrotnie są mylone. To jednakże nie identyczne pojęcia. Odzież oraz obuwie robocze nie mają właściwości ochronnych. Jedyne ich wartości to fakt, iż nadają się one do używania w pracy. Odzież robocza jest stosowana ze względów medycznych
i technicznych i aby zabezpieczać przez zanieczyszczeniami. Tymczasem odzież ochronna przejawia określone właściwości charakterystyczne, jakie pozwolą na jej oddziaływanie ratujące życie oraz zdrowie pracownika.
 

Warunki temperaturowe w zakresie pracy

Odzież robocza może mieć ważny wpływ na komfort pracy, więc winna zapewniać zatrudnionym wygodę i swobodę ruchów. Powinna stanowić również dopasowana do warunków występujących w środowisku pracy – znaczy to, iż przy doborze asortymentu trzeba wziąć pod uwagę temperaturę, która panuje w konkretnej powierzchni zakładu przemysłowego – w wypadku zwiększonej temperatury odzież winna być lżejsza, zachowując przy tymże wszelkie dodatkowe parametry połączone z bezpieczeństwem produktu.
 
 
Kryteria doboru

Najgorszym możliwym sposobem doboru odzieży roboczej oraz ochronnej jest zaczynanie od ceny. W wypadku tychże dwóch grup artykułów ważną cechą, jaka winna podlegać analizie jest skuteczność, i zatem zdolność od spełnienia wszelkich kryteriów charakterystycznych dla stanowiska. W wypadku odzieży ochronnej ponadto nie trzeba analizować w podstawowym rzędzie stylistyki, co jest dopuszczalne w wypadku odzieży.

(ac)
 
stat4u PortalPOLSKA.pl