Wiele miast (351)

Jak zostać kitesurferem?


Każdy, kto chce przeżyć coś niesamowitego powinien spróbować kitesurfingu. Jeśli z zazdrością podziwiasz śmigających na desce z latawcem kitesurferów to znak, że nie ma na co czekać i czas rozpocząć przygodę z kitem.
 
Jak zawsze na początku pojawia się szereg pytań. Od czego zacząć? Czy to sport dla mnie? Czy to bezpieczne ?

Reklama
Wiek
 
Pewnie dla większości będzie to niespodzianką, ale dolnej granicy uprawiania kitesurfingu nie ma. Jedynym „ograniczeniem” jest waga. Ze względów bezpieczeństwa kitesurfer nie może ważyć mniej niż 35-40 kg. Podobnie jest jeśli chodzi o górną granicę – nie ma ograniczeń wiekowych. Często spotkać można wśród kursantów bądź doświadczonych kitesurferów osoby w dojrzałym wieku (nawet koło 60-tki). To potwierdza jedynie fakt, że jest to dyscyplina absolutnie dla każdego. Tak więc nieważne, ile masz lat – jeśli jesteś dość sprawny fizycznie i gotowy, by przeżyć przygodę życia – to znak, że możesz być kitesurferem.

Nauka
 
Wiele osób zastanawia się czy zdoła zgłębić tajniki kitesurfingu samemu. Rzeczywiście w sieci znaleźć można mnóstwo materiałów dotyczących tej dyscypliny, od artykułów opisujących jak wybrać sprzęt, odzież, po filmiki pokazujące jak krok po kroku uczyć się pływać na desce z latawcem.

Teoria jest potrzebna, ale to nadal tylko teoria, praktykę lepiej zdobywać pod okiem instruktora. Nie tylko ze względów tak oczywistych jak
   
bezpieczeństwo, ale również z uwagi na fakt, że pod okiem profesjonalisty nauka pójdzie szybciej i przyjemniej, a my nie zniechęcimy się pierwszymi porażkami.
 
Koszty
 
Pytanie o cenę dla wielu jest kluczowe. Większość osób rezygnuje z kite’a zanim jeszcze zacznie, myśląc, że jest to dyscyplina droga, zarezerwowana dla wąskiego grona klientów z grubym portfelem. Nic bardziej mylnego. Kurs podstawowy, obejmujący teorię oraz podstawy obchodzenia się z latawcem to koszt między 600 a 750 zł. Pełny kurs to koszt maksymalnie 1300-1400 zł. Po takim kursie można już spokojnie uprawiać kite. Biorąc pod uwagę widowiskowość i moc wrażeń jakich dostarcza kite, ceny są naprawdę przystępne.
 
Sprzęt
 
Nie trzeba mieć własnego sprzętu, żeby uprawiać kitesurfing. Przynajmniej nie na początku. Sprzęt dostarcza szkoła, w której wykupujemy kurs. Potem sprzęt można wypożyczyć lub kupić swój własny. Jeśli mamy pewność, że jest to dyscyplina, którą będziemy uprawiać regularnie - opcja zakupu jest najbardziej opłacalna.
 
Aby zostać kitesurferem nie trzeba być super młodym, bogatym ani posiadać ogromnej wiedzy. Wystarczy odwaga i odrobina chęci do przeżycia czegoś niezwykłego.

(ac)


Publikacja promocyjna www.Windsurfing.com.pl

 
stat4u PortalPOLSKA.pl